بیانیه حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات)

دوازدهم اکتبر ۲۰۱۹
حمله جنایتکارانه دولت اسلام گراى ترکیه به کردهای سوریه

بار دیگر، در یک حرکت غیر انسانی رجب طیب اردوغان رئیس جمهور اسلام گراى ترکیه، هموطنان تاریخى ما، کرد هاى سوریه، آزادگانى که با جان و دل در برابر هیولاى داعش و داعشیان ایستادند و نقشى اساسى در نابودى خلافت اسلامى داعش بازى کردند، قربانى شدند.

دولت اردوغان که در خواب و خیال مالیخولیائى خود رویاى بازسازى خلافت اسلامى عثمانى را میبیند و این روزها با مشکلات سیاسى و اقتصادى فراوانى روبروست، سخت محتاج یک پیروزى ظاهرى براى بقاى سیاسى خود است.

نباید اجازه داد کردهاى سوریه قربانى این بازى سیاسى شوند.

کردهای آزاده اى که تنها و بى پناه با دستى خالى در سخت ترین شرایط در برابر داعش و داعشیان ایستادند و در نهایت پیروز و سربلند شدند در برابر او و ارتش تا بن دندان مسلح اش نیز سر تعظیم فرود نخواهند آورد و آرزوى سرکوب کردن آنان آرزوئى دست نیافتنى است.

حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) ضمن محکوم کردن  عملیات جنایتکارانه ترکیه و حمله به مناطق کردنشین شمال سوریه از جامعه جهانى مصرانه میخواهد که به هر شکل و به هر طریق ممکن جلو قتل عام و آوارگى مردم بى پناه و غیر نظامى مناطق زیر حمله را گرفته و از کشتار زنان و کودکان و آوارگى ده ها هزار مردم بیگناه جلوگیرى کند.

ما همچنین از همه هموطنان خود در سراسر جهان درخواست میکنیم تا با تماس با دولتها و سازمانهاى بین المللى محل سکونت خود بکوشند که با محکوم کردن و فشار بر دولت اردوغان اجازه ندهند ده ها هزار انسان بیگناه قربانى زیاده خواهى هاى یک اسلام گراى متوهم و جنایتکار شوند.

کردها در هر کجا که باشند و در هر شرایطى که بسر برند هر اندازه هم سخت و طاقت فرسا آزاده بوده اند، آزاده هستند و آزاده هم خواهند ماند.

این روزهاى سخت کردهاى سوریه نیز بار دیگر خواهد گذشت و روسیاهى آن بر جنایتکاران و حامیان آنان و همه آنانى که بى تفاوت نظاره گر این جنایت بودند خواهد ماند.

پاینده ایران
زنده باد ملت قهرمان ایران
حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات)