22.7 C
تهران
یکشنبه, اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۰
کنفرانس اروپائی دهمین سالروز حزب مشروطه ایران

کنفرانس اروپائی دهمین سالروز حزب مشروطه ایران

گزارش کنفرانس

دهمین سالروز حزب مشروطه ایران

 

کنفرانس اروپائی حزب مشروطه ایران که با دهمین سالروز پایه گذاری رسمی حزب همزمان شد در روزهای ۲۲ و ۲۳ مه ۲٠٠۴ / ۲ و ۳ خرداد ۱۳٨۳ با شرکت دویست و ده تن از اعضای سی شاخه و دو هسته حزب در اروپا و امریکا و کانادا و اسرائیل میزبانی شاخه برمن آلمان تشکیل شد. آقایان فواد پاشائی و نادر زاهدی دبیر کل و معاون دبیر کل حزب و آقایان بهمن امیر حسینی و نریمان صابر اعضای شورای مرکزی و چند تن از میهمانان شاخه برمن نیز در کنفرانس حضور داشتند. آقای پاشائی در گزارشی از فعالیتهای شش ماهه گذشته پس از کنفرانس پاریس، از فعالیتهای حزب از جمله در کمک به زلزله زدگان بم، گرفتن وکلای دادگستری سوئدی برای دفاع از حقوق دانشجویان زندانی، و گسترش تشکیلاتی در ایران سخن گفت و طرحهای تازه حزب را برای وارد کردن تازه ترین شیوه های مدیریت نوین در حزب تشریح کرد.

دبیر کل حزب در بخش دیگری از گزارش خود به فعالیت دفترها و کمیته های حزبی پرداخت و پس از اشاره به تماسهای روزافزون شاخه های حزبی در اروپا و امریکا با مقامات کشورهای میزبان بویژه از دعوتی که شاخه های لوس آنجلس از ریچارد پرل شخصفت سیاسی امریکا و یکی از دو نویسنده کتابی درباره خطر جمهوری اسلامی برای جهان و ضرورت پشتیبانی از مبارزه مردم ایران کرده بودند یاد کرد. وی گفت اکنون پیامهای حزب به بیش از ٨٠٠٠ نشانی الکترونیکی در ایران و کشورهای دیگر فرستاده می شود و از همرزمان برای بزرگتر کردن بانک نشانی های حزب یاری خواست. آقای پاشائی در پایان کپی های امضا شده تابلو مشهور شیر گریان آقای زمان زمانی هنرمند نامی را به خانمها ناهید باقری از وین به نمایندگی از سوی کمیته گپسرای حزب و هایده توکلی از لندن مسئول روابط خارجی در اروپا و آقایان شایان آریا رئیس شاخه سیاتل و فرهاد جعفر زاده و بهرام رحیمی از تورونتو و استکهلم، مسئولان تارنماهای حزب و فرد صابری از شاخه استکهلم به سبب خدمات خود به دانشجویان زندانی، و فرزاد فراهانی مسئول برنامه تلویزیونی اهدا کرد و از شاخه های برمن و سیاتل و استکهلم و آنتورپه و آقایان نادر زاهدی و دکتر حمید تفضلی و سیامک قطبی که طرح پرسشنامه سنجش توانائی سیاسی و اجرائی اعضای حزب مشروطه ایران را به اجراگذاشته اند و نیز آقای بهمن زاهدی بابت طراحی و اداره تارنمای مستقل همه پرسی قدردانی کرد. (نتایجی که تا کنون از سنجش بدست آمده است و از جوانگرائی روز افزون حزب حکایت می کند از سوی آقای سیامک قطبی به یاری تصاویر رایانه ای به نمایش در آمد. سخنرانی آقای نادر زاهدی درباره همه پرسی نیز به کمک تصاویر رایانه ای ایراد شد.)

دبیرکل حزب در پایان، رئوس برنامه شگرفی را که چند تن از هموندان شاخه کاردیف برای اداره حزب با پیشرفته ترین شیوه های مدیریت طرح کرده اند تشریح کرد. چهار تن از همرزمان شاخه کاردیف انگلستان که قبلا در شاخه لندن بودند در ١٨ ماهه گذشته پس از بازدید از شماری شاخه ها و گفتگو با همرزمان شیوه مدیریت علمی امروزی را که در بزرگترین موسسات جهان اجرا می شود با نیازها و امکانات حزب تطبیق داده اند و تا کنون از وقت و پول خود معادل ده هزار پوند (١٨ هزار دلار) مایه گذاشته اند و آماده اند ۶٨ هزار پوند دیگر بهمین ترتیب هزینه کنند. انتظار آنها از حزب آن است که در چند ماه آینده ۱۲ هزار پوند هزینه باقیمانده طرح را بپردازد. برای بررسی طرح آقایان فواد پاشائی و نادر زاهدی و داریوش همایون نشستی یک روزه در دانشگاه پرتسموث انگلستان با چهار تن از اعضای شاخه کاردیف داشتند.

خانم فرخنده مدرس سردبیر مجله تلاش به عنوان سخنران میهمان درباره تاثیرات حزب در تغییر گفتمان و رفتار فعالان سیاسی سخنرانی کرد و پس از سخنان آقایان بهروز داودیان و سیامک قطبی و نادر زاهدی اقای داریوش همایون رایزن حزب از نوآوریهای حزب و فضای سیاسی دوران تشکیل آن گفت و هشدار داد که اگر حزب، خود را به نسل کنونی، نسل چهارم جامعه نوین سیاسی ایران، نرساند آینده ای نخواهد داشت. وی گفت حزب وارد مرحله ای قطعی در زندگی خود شده است و نشانه های آن را در ورود فعال آن به صحنه سیاسی ایران و به عصر تکنولوژی عالی می توان دید.

کنفرانس تصمیماتی برای بهبود کارها و تشدید مبارزه با رژیم گرفت و قطعنامه ای تصویب کرد که در آن از نزدیک شدن مواضع آزادیحواهان درون و بیرون پس از شکست دوم خرداد اظهار خوشوقتی شد و عرفیگرائی و همه پرسی برای نظام آینده ایران به عنوان زمینه های همکاری گرایشهای گوناگون پیشهاد گردید. قطعنامه از مبارزات دانشجویان و روشنفکران و روزنامه نگاران و بویزه زنان ایران پشتیبانی کرد. در پایان کنفرانس دبیر کل و چند تن از شرکت کنندگان از زحمات و مدیریت آقای بابک قطبی رئیس و اعضای شاخه برمن که یکی از بهترین همایشهای حزبی را برگزار کرده بودند و بویژه پذیرائی باشکوه شنبه شب به مناسبت دهمین سال حزب قدردانی کردند؛ و آقای قطبی از یکایک همرزمان شاخه که با کوشش دو ماهه کنفرانس را اداره کردند و نیز همرزمان شاخه های دیگر که با کمکهای مالی خود به تامین هزینه قابل ملاحظه کنفرانس یاری دادند نام برد.

پاینده ایران
زنده باد ملت ایران
حزب مشروطه ایران

پست‌های مرتبط

بحث ملیت و فدرالیسم در سمینار اقوام ایران در لندن

admin

قطعنامه کنفرانس دهمین سالروز حزب مشروطه ایران

admin

این سایت برای ارائه بهتر خدمات به کاربران خود ، از کوکی‌ها استفاده می‌کند.
This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish
قبول اطلاعات بیشتر