33.9 C
تهران
سه شنبه, اردیبهشت ۲۸, ۱۴۰۰
کنفرانس اروپائی دهمین سالروز حزب مشروطه ایران

قطعنامه کنفرانس دهمین سالروز حزب مشروطه ایران

کنفرانس اروپائی حزب مشروطه ایران

قطعنامه کنفرانس دهمین سالروز حزب مشروطه ایران

 

بن بست سیاسی جمهوری اسلامی و پایان جنبش نیم بند اصلاحات، مرحله تازه ای در پیکار مردمی برای پایان دادن به حکومت اسلامی و مافیای حوزه و حجره است. شکست کامل نیروهائی که برای دراز کردن زندگانی رژیم به اقدامات نمایشی دست زده بودند از سوئی ماهیت واقعی آن را بر همگان، از جمله افکار عمومی جهانیان نمایان تر کرد و از سوئی مافیای سیاسی-مالی رامستقیم تر دربرابر مردم قرار داد. دیگر نمی توان به بهانه تقویت دمکراتهای اسلامی، تصمیم گیری های ناگزیر را به عقب انداخت. مبارزان ملی و آزادیخواه نمی توانند همچنان به امید اصلاحات از درون دست روی دست بگذارند و عملا حکومت اسلامی را تقویت کنند.

یک نتیجه شکست دوم خرداد و رویگردان شدن عمومی مردم از آن، نزدیک تر شدن مواضع مخالفان جمهوری اسلامی درونمرز به مبارزان برونمرز بوده است. بسیاری از امیدواران اصلاحات به این نتیجه رسیده اند که می باید گام آخر را برداشت و وقت مردم را با راه حل های ملی مذهبی تلف نکرد. غیر مذهبی کردن حکومت و جدا کردن دین از سیاست و دولت و برگزاری همه پرسی برای تعیین نظام سیاسی ایران اکنون دارد خواست مشترک گروههای بیشمار روزافزونی در دو سوی مرز می شود. این زمینه های مشترک درکار آن است که جبهه یگانه ای اگر چه غیر رسمی از کسانی که برای آزادی و پیشرفت ایران مبارزه می کنند بوجود آورد. گروهها و افرادی که به سبب زندانی بودن در گذشته توانائی همپا شدن با نسل تازه ایرانیان را ندارند دورنمای نابودی سیاسی خود را می توانند به روشنی در افق ببینند.

حزب مشروطه ایران که از آغاز برای ساختن یک جامعه و فرهنگ نوین کوشیده است، در هردو زمینه آماده پشتیبانی و همکاری است. ما بجای جنگیدن نبردهای گذشته، همگان را فرا می خوانیم که از درسها و عبرتهای آن برای چنان هدفی بهره گیرند. به نظر ما یکی از بزرگترین پیامدهای ورشکستگی اصلاح طلبان نمایشی، همین نزدیک شدن دیدگاههای پیشرو ترین عناصر مبارز در درون و بیرون بوده است و نباید گذاشت این فرصت مهم از دست برود. کنفرانس بار دیگر بر عزم استوار حزب بر همکاری گسترده گرایشهای سیاسی گوناگون و رسیدن به همرائی بر اصل عرفیگرائی و برگزاری همه پرسی برای نظام سیاسی تاکید کرد. در چنین همرائی اکثریت بزرگ مردم ایران شرکت دارند.

جنبش دانشجوئی که پیشرو مبارزه برای دمکراسی و پایان دادن به نظام ولایت فقیه در ایران بوده است در این مبارزه متحد قدرتمند ماست و حزب از هیچ کوششی برای دفاع از حقوق دانشجویان زندانی و نیز روشنفکران و روزنامه نگاران قربانی سرکوبگری رژیم فروگزار نخواهد کرد. کنفرانس ضمن بزرگداشت یاد ١٨ تیر و خیزشهای دانشجوئی به مناسبت آن، پشتیبانی خود را از مبارزات آزادیخواهانه دانشجویان و روشنفکران و روزنامه نگاران ایرانی اعلام داشت.

زنان ایران که بزرگترین قربانیان رژیم اسلامی بشمار می روند از نخستین روزها برای رسیدن به حقوق خود مبارزه کرده اند و همواره حزب را در کنار خود داشته اند و خواهند داشت.

یک نسل پیش بیشتر مردم ایران تسلیم یک جهان بینی ارتجاعی شدند و خود و کشور را به تیره روزی انداختند. امروز ما خود را همراه موج بالا گیرنده روشنرائی جامعه ایرانی می بینیم. ملتی با دیدگان گشاده به جهان پیشرفته ای می نگرد که ما را بار دیگر در تلاش برای رسیدن به خود خواهد یافت.

پاینده ایران
زنده باد ملت ایران
حزب مشروطه ایران

پست‌های مرتبط

بحث ملیت و فدرالیسم در سمینار اقوام ایران در لندن

admin

کنفرانس اروپائی دهمین سالروز حزب مشروطه ایران

admin

این سایت برای ارائه بهتر خدمات به کاربران خود ، از کوکی‌ها استفاده می‌کند.
This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish
قبول اطلاعات بیشتر