20.8 C
تهران
دوشنبه, اردیبهشت ۲۷, ۱۴۰۰
کنفرانس یک کشور یک ملت

گزارش کنفرانس اروپائی حزب مشروطه ایران

گزارش کنفرانس اروپائی حزب مشروطه ایران

17 – 18 نوامبر 2007

 

در ادمه کنفرانس های سالانه حزب مشروطه ایران شاخه آنتورپن بلژیک حزب در روز های 17 و 18 نوامبر 2007 میزبان اعضای شورای مرکزی و 160 تن نمایندگان 22 شاخه و هسته حزب از اروپا و امریکا بود. کنفرانس با خیر مقدم آقای مرتضوی رئیس شورای شاخه آنتورپن و گزارش آقای فواد پاشائی دبیر کل حزب آغاز شد. آقای پاشائی با اشاره به شرایط خطرناکی که حتی در سی ساله سراسر بحران جمهوری اسلامی سابقه نداشته است افزود که حزب می باید برای روبرو شدن با بد ترین موقعیت ها آماده باشد و شاید ناگزیر شویم تن به بد ترین گزینش ها ها بدهیم. در گزارش دبیر کل اقداماتی که شورای مرکزی در اجرای سیاست تازه حزب و تاکید بر کیفیت بجای کمیت هموندان انجام داده است جای مهمی داشت.

پخش ویدیوی سخنرانی آقای وان کامپنهوت معاون شهردار آنتورپن و از رهبران حزب لیبرال دمکرات بلژیک بخش دیگر برنامه بود. آقای وان کامپنهوت که پیش از مسافرت به کوبا پیام خوشامد خود را به کنفرانس ضبط کرده بود ضمن خوشامد به اعضای کنگره بر اشتراک نظر دو حزب در باره لیبرال دمکراسی تاکید و از مبارزات آزادیخواهانه مردم ایران پشتیبانی کرد.

آقای دکتر محمد حسین موسوی سخنران میهمان کنفرانس در سخنرانی مهیجی که بار ها با کف زدن های حاضران تایید شد از پیشینه مبارزات مردم آذربایجان در دفاع از یگانگی و یکپارچگی ایران و دسایس بیگانگان به ویژه در غائله حزب دمکرات آذربایجان سخن گفت و در بخش دیگری با اشاره به ضرورت رهبری در مبارزه، پیشنهاد کرد بجای رهبری فردی، گروهی از شخصیت ها یک شورای رهبری تشکیل دهند تا مبارزات بر ضد جمهوری اسلامی به جائی برسد. آقای عیسی اسحاق زائی دبیر کل حزب لیبرال دمکرات افغانستان سخنران میهمان دیگر کنفرانس بود که ضرورت پیوستن احزاب لیبرال دمکرات منطقه و عضویت آنها را در خانواده احزاب لیبرال دمکرات اروپائی یادآورشد. وی گفت همکاری این احزاب ضامن پیروزی نیرو های دمکراسی لیبرال بر بنیادگرایان اسلامی و جپگرایان افراطی است که در میان خود، هم افغانستان و هم ایران را به چنین وضع فاجعه باری انداخته اند.

پس از پیام تشویق آمیز آقای دکتر علیرضا نوریزاده خطاب به کنفرانس آقای داریوش همایون در سخنرانی خود پیشینه حزب را در مخالفت با جنگ و برنامه اتمی جمهوری اسلامی و نیز تعهد بی قید و شرط هموندان حزب مشروطه ایران در دفاع از یگانگی ملی و تمامیت ارضی ایران بهر قیمت و در هر وضع یادآور شد و گفت حفظ ایران به موجب منشور حزب برای ما از همه چیز بالا تر است وبرای دفاع از آن تا همه جا خواهیم رفت. سخنران به عنوان برنامه کار یک سال آینده حزب تا کنگره تاکید بیشتر بر ویژگی لیبرال دمکرات حزب و تلاش بیشتر برای تفاهم با نمایندگان سازمان های اقوام ایرانی را توصیه کرد. وی گفت منشور حزب و قطعنامه پیوست آن پایه استواری برای توافق بر سر یک نظام آزاد و برابر شهروندی در یک ساختار غیر متمرکز است و حزب می باید از هر فرصتی بدین منظور بهره گیرد.

کنفرانس با بررسی گزارش های هشت گروه کار و صدور قطعنامه به کار خود پایان داد.

پاینده ایران
زنده باد ملت ایران
حزب مشروطه ایران

پست‌های مرتبط

قطعنامه کنفرانس اروپائی حزب مشروطه ایران (کنفرانس یک کشور یک ملت)

admin

گزارش دبیر کل

admin

سخنرانی داریوش همایون در کنفرانس اروپائی (کنفرانس یک کشور یک ملت) حزب مشروطه ایران

admin

این سایت برای ارائه بهتر خدمات به کاربران خود ، از کوکی‌ها استفاده می‌کند.
This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish
قبول اطلاعات بیشتر