18.5 C
تهران
شنبه, اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۰
شایان آریا

دستگیری بهائیان در شیراز نامه آقای شایان آریا به خانم لوئیز آربور کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل

آقای شایان آریا هماهنگ کننده روابط عمومی حزب در امریکا در نامه ای به خانم لوئیز آربور کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد توجه ایشان را به دستگیری خانم ها فریبا کمال آبادی و مهوش ثابت و آقایان بهروز توکلی، سعید رضائی، جمال الدین کنجانیان، عفیف نعیمی، و وحید تیزفهم از بهائیان شیراز در تاریخ 14 مه 2008 جلب کرده است.

در نامه آقای آریا چنین آمده است: این هفت تن را متهم کرده اند که امنیت ملی ایران را به خطر انداخته اند که به موجب قانون مجازات عمومی جمهوری اسلامی به آسانی می تواند مجازات اعدام در پی داشته باشد. نیاز به تذکر نیست که این اتهام بکلی بی پایه و فاقد هر اعتباری است. اعضای اقلیت بهائی ایران افرادی مسالمت جو هستند و به قانون احترام می گذارند و خود را از کار های سیاسی دور نگه میدارند و فعالیت شان صرفا جنبه انسان دوستانه و صلح طلبانه دارد. ولی متاسفانه چنانکه آگاهی دارید در 29 ساله گذشته بیش از 200 تن از هم میهنان ما که آئین بهائی داشته اند توسط جمهوری اسلامی ایران اعدام شده اند. این افراد چنانکه همه ما می دانیم صرفا به دلیل داشتن آئین بهائی و در نقض آشکار حقوق بشر که ضامن آزادی مذهب است دستگیر شده اند.

ما در حزب مشروطه ایران سخت نگران امنیت این هم میهنان خود و نیز بسیاری دیگر از بهائیان که در ماه های اخیر دستگیر شده اند هستیم و میل داریم عاجلانه از شما درخواست کنیم که با همه وسائلی که در اختیار دارید کمک کنید تا آزاد شوند و به سلامت به خانواده های خود برگردند. نباید اجازه داد جمهوری اسلامی ایران به حق شهروندان ایران در پیروی از مذهبی که برگطیده اند تجاوز کند. پیشاپیش از سوی حزب مشروطه ایران از مساعدتی که در این موضوع خواهید فرمود سپاسگزاری می کنم.

پست‌های مرتبط

تلاش بیهوده حجاریان

admin

گذشته‌ای که باید فراموش می‌شد ولى نشد!

admin

سى و پنجمین سالروز درگذشت اعلیحضرت فقید محمدرضا شاه پهلوى شاهنشاه آریامهر

admin

این سایت برای ارائه بهتر خدمات به کاربران خود ، از کوکی‌ها استفاده می‌کند.
This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish
قبول اطلاعات بیشتر