33.9 C
تهران
سه شنبه, اردیبهشت ۲۸, ۱۴۰۰
رحیم رمضانی

از ظالمانه ترین ظلم های حکومت دینی ایران – ظلم به بهائیان

روزی نیست که خبر ، گزارش ، فیلم و یا تصویری مبنی بر آزار و اذیت پیروان دیانت بهائی ، توسط رسانه ها و گزارشگران – مستقل و حکومتی – از داخل ایران مخابره نشود . عمق کینه و بدبینی رژیم اسلامی نسبت به جامعه بهائیان به حدی است که حتی با وجود آنکه اعمال و رفتارهای خشن رژیم در مورد پیروان دیانت بهائی پیامدهای زیان باری برای رژیم دربر داشته و رسوایی ها و فشارهای نسبتا شدیدی را در عرصه جهانی برای جمهوری اسلامی به ارمغان آورده است اما همچنان شاهد افزایش فشارها بر بهائیان می باشیم و هر روز قوانین و احکام جدیدی برای سرکوب هر چه بیشتر این اقلیت مذهبی تصویب و با حدّت زیاد اجرا میشود که حبس و محاکمه هفت رهبر بهائی به اتهامات کاملا کذب و نیز فرمان اخیر دادستان کل انقلاب اسلامی ، از جمله این موارد می باشد .

در حالیکه سایر اقلیت های مذهبی در نظام شیعی ایران به صورت نیم بند به رسمیت شناخته شده اند و در مجلس اسلامی رژیم دارای کرسی و نماینده هستند ، بهائیان اما ” نجس ” به حساب می آیند و به شدت مورد طرد و سرکوب قرار دارند .

در کشور ایران که تحت سلطه حاکمان اسلامی می باشد از 30 ماده اعلامیه جهانی حقوق بشر ، دقیقا 29 ماده از این میثاق جهانی درمورد پیروان دیانت بهائی نقض آشکار شده و حقوق اساسی و اولیه ایی که در این بیست و نه ماده برای همه انسانها در نظر گرفته شده است تماما در مورد بهائیان نادیده انگاشته میشود. جای تاسف و شرم بسیار است که بهاییان در ایران ِ تحت حاکمیت متعصبین دینی ، فقط برخوردار ازحق ! تبعید و ترک ِ وطن ( پناهندگی ) مندرج در ماده 14 اعلامیه جهانی حقوق بشر هستند .

کورش بزرگ پادشاه دادگستر ایران در بخشی از اولین منشور حقوق بشر میگوید « اینک که به یاری مزدا ، تاج سلطنت ایران و بابل و کشورهای جهات اربعه را به سر گذاشته ام ، اعلام می کنم :
تا روزی که من زنده هستم و مزدا توفیق سلطنت را به من می دهد، دین و آیین و رسوم ملتهایی که من پادشاه آنها هستم ، محترم خواهم شمرد و نخواهم گذاشت که حکام و زیر دستان من ، دین و آئین و رسوم ملتهایی که من پادشاه آنها هستم و یا ملتهای دیگر را مورد تحقیر قرار بدهند یا به آنها توهین کنند . من امروز اعلام می کنم ، که هر کس آزاد است ، که هر دینی را که می خواهد، بپرستد » .

اگر که بتوانیم سابقه و پیشینه پاک و مبتنی بر ” داد و عدالت ” نیاکان خود را با آنچه که در حال حاضرتوسط حکمرانان اسلامی و وابستگانش درایران رخ میدهد مقایسه کنیم ، مطمئنا از آنچه که بر سر اقلیت های مذهبی و از جمله هموطنان بهائیمان میرود بسیار شرمگین و متاثرتر میشویم .

نگاه و رویکردِ ضدِ بهایی ِ رژیم اسلامی ، کاملا سیاسی – امنیتی می باشد . از نظر جمهوری اسلامی ، صرفِ بهایی بودن به معنای ” جاسوس اسرائیل بودن ” می باشد . از نگاه حاکمان اسلامی ایران هر بهایی ، بالقوه جاسوس صهیونیسم بوده و برای اینکه این توان بالقوه به فعل درنیاید تمام تلاش رژیم بر این است تا بهاییان هرچه بیشتر از صحنه های مختلف جامعه دور نگه داشته شوند و آنچنان عرصه بر آنها تنگ شود تا مجبور به ترک وطن شوند . این رویکرد امنیتی در مورد بهاییان البته ظاهر قضیّه می باشد و صرفا بهانه ایست برای توجیه رفتارهای سرکوبگرانه رژیم علیه بهائیان ، و اهرمی برای فشار وتهدید آنها . چگونه ممکن است در کشوری که چندین مذهب و آئین ، و از جمله آئین یهود فعال هستند و از همزیستی ِ نسبی با حاکمیت برخوردار می باشند ، تنها پیروان دیانت بهای جاسوس اسرائیل باشند ؟! اگر بنا بر جاسوسی و همکاری با خارج باشد ، 70 میلیون جمعیت ایران ، از هر گروه و مذهب و قشری ، میتوانند مورد سوء ظن باشند اما دلیل اینکه در این میان تنها پیروان دیانت بهائی مورد اتهام و ظن قرار دارند همان نگرش امنیتی – سیاسی رژیم در مورد بهائیان به هدف سرکوب و قلع و قمع هر چه بیشتر آنها می باشد .

ضدیت و دشمنی بیرحمانه رژیم اسلامی – شیعی ِ ایران با پیروان دیانت بهائی ، ریشه در ماهیت فتنه گرانه و صلح ستیزانه این رژیم از یک طرف و ماهیت جهان شمولی و آرامش جویانه ِ آموزه های دیانت بهائی از دیگر طرف دارد . افراطیون شیعۀ حاکم بر ایران که خواستار و در تلاش برای استیلای خود بر سراسر جهان می باشند و در این راستا از اهرم های ایدئولوژیکی ایی همچون ” فرضیه ظهور و مهدویت ” برای پیشبرد مقاصد سلطه گرانه خود استفاده می کنند ، به طور یقین ، ایده هایی همچون ” وحدانیت عالم انسانی ” – به معنای اتحاد واقعی و تساوی انسانها از نظر حقوق روحانی ، اجتماعی ، فردی و مدنی – که در مقابل سلطه ، جنگ و نژاد پرستی و استبداد قرار دارد را برنمی تابند و آن را مانع رسیدن به اهداف غیر ِ آرمانی و غیر انسانی ِ خود می دانند .

بدیهی است حکومتی که بقای ِ نا دوامش بر صلح ستیزی و جنگ افروزی استوار می باشد و پیدایش ِ منحوسش بر اساس کشتار، ترور و خون ریزی بوده است ، هرگز نمی تواند کسانی که صلح جهانی و یگانگی عالم را به عنوان بزرگترین خدمت ، ترویج و گسترش میدهند ، تحمل کند .

پست‌های مرتبط

شش میلیون شمع روشن

admin

گیلعاد شیلط ، محبوس در تهران یا پیچیده در پرچم؟

admin

ترور در سینما

admin

این سایت برای ارائه بهتر خدمات به کاربران خود ، از کوکی‌ها استفاده می‌کند.
This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish
قبول اطلاعات بیشتر