31.3 C
تهران
دوشنبه, اردیبهشت ۲۷, ۱۴۰۰
بابک قطبی

بی غیرتی ملی!

ایا این درست است ؟ آیا ملت ایران دچار چنین بیماریی گشته که لایق یک چنین تهمتی شود؟

در بسیاری از گفتارها و نوشتار های روشنفکران آورده میشود که ” سی سال فقط چند سطری از تاریخ یک ملت است”
آیا میشود به این بهانه خود را آرام نگه داشت. گفته و نوشته می شود که” نابودی رژیم کمونیستی شوروی هقتاد سال به درازا کشید ” آیا باید به این خاطر چشم ها را بست و منتظر حوادث و قضا و قدر شد؟ نه دیگر بس است . اتمام این داستان فقط به دست ملت ایران است . آنها هستند که می توانند مانع طولانی شدن عمر رژیم شوند و نگذارند که بیش از سی و حتا به هفتاد سال برسد. ملت ایران باید و می تواند در همین ایام به رژیم صدمه بزند و تا نابودی آن پیش برود.
در همین چند هفته گذشته که به مانند زنگ تفریحی برای مردم در بند ایران بود , مردم از پیر و جوان بطور کلی از همه اقشار جامعه به جهانیان و بخصوص به ما خوش نشینان غرب نشین داند که این پتانسیل برای تغییر وجود دارد . به ما نشان داد که آنها تشنه آزادی هستند. آنها آماده هستند و به نمایش گذاشتند که حاضرند به خیابان بیایند , حاضرند مورد ضرب و شتم اوباشان رژیم قرارگیرند و حتا حاضرند برای رسیدن به هدف نهایی که همان ازادی است از کسانی طرفداری کنند که از همان قبیله آدمخوران هستند و نشان داده اند که حاضرند جان خود را فدا کنند کما اینکه تاکنون دانشجویان بی شماری این کار را کرده اند. مردم ایران به خیابان ها امدند و نشان دادند که ما هستیم و با زبان بی زبانی به ما می گویند ما را دریابید !!!
این چند روز گذشته حرکتی در ایران روی داد که بی سابقه بوده است این تحول چند روز گذشته را شاید فقط بتوان با ان روزهای انقلاب مقایسه کرد . چرا ما باید همیشه منتظر حرکت های خود جوش مردم در ایران باشیم ؟ چرا نباید برنامه درستی در پیش روی باشد ؟ چرا اپوزیسیون باید همیشه منتظر یماند ؟ اگر این حرکات اعتراض آمیز ادامه پیدا یکند مردم فقط احتیاج به یک رهبری دارند . این رهبری باید از هم اکنون پیش بیاید در غیر این صورت جوانانی که به پاخواسته اند مجبور به نشستن می شوند و حقیقتن به یک بی غیرتی رهبری نه ملی می رسیم . ملت ایران غیرت خود را چندین بار نشان داده است .

پست‌های مرتبط

شرحی بر «لیبرال‌دمکراسی در گفتمان حزب مشروطۀ ایران»

admin

حزب مشروطه ایران ( لیبرال دموکرات ) در این راه است

admin

در باره داریوش همایون چه می‌توان گفت که بزرگان قلم و اندیشه تاکنون نگفته باشند.

admin

این سایت برای ارائه بهتر خدمات به کاربران خود ، از کوکی‌ها استفاده می‌کند.
This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish
قبول اطلاعات بیشتر