33.9 C
تهران
سه شنبه, اردیبهشت ۲۸, ۱۴۰۰
کنفرانس اروپائی حزب مشروطه ایران (جُنبش سبز)

فصلی سبز در انتظار ماست !؟

فصلی سبز در انتظار ماست !؟

نامه ای از ایران به کنفرانس اروپایی حزب مشروطه ایران

 

با صمیمانه ترین درودها
امسال ، سال تغییر است. هیچ بعید نیست که به دنبال این جمله، تفکری طنزگونه در اذهان بسیاری شکل گیرد. اما همین جمله کوتاه شاید تنها جمله ایست که میتوان این روزها با اطمینان بر زبان راند.
اما چه تغییری؟! منظور تغییر در گفتمان سیاسی ای است که در طی گذر سالیان دراز ناکارآمد و فرسوده گردیده بود. از ایدئولوژی های گزافه گوی مذهبی گرفته تا گفتمانهای بی اصل ونسب ملی- مذهبی ویا غیر واقعیت گرایانه ی سوسیالیستی.
گفتمان نوینی که گرچه بیشتر بر دوش اندیشه های جوانانی است، که در زیر سایه خرد ستیز انقلاب واپس گرای پنجاه وهفت بالیدند، اما هرگز نه تصویر ناجی خیالی را در ماه دیدند و نه چشم بسته و دهان باز به دنبال خطوط قلمی مجهول روانه شدند. بلکه با هوشیاری و خرد ورزی و استفاده بهینه از اصول کارآمد اندیشه لیبرال، از شکاف های موجود در پیکره رژیم جمکرانی برای رسیدن به جامعه ای باز و خواسته های معوقه چندین صد ساله ملت ایران بهره جستند.
آن هنگام که هر فرد ایرانی با احساس مسئوولیت نسبت به سرنوشت خویش و آینده میهنش، در خیابانها فریاد برآورد رای من کو؟! و رای و نظر به یغما رفته خویش را مطالبه کرد، پایان سیاست سیاهی آغاز شد که بیش از هزار و چهار صد سال،در پشت نقاب های فریبنده گوناگون ، دست ایرانی را از تعیین سرنوشت خویش کوتاه کرده بود.
اینک جوانان ، شیر دلانه در زیر پرتو خورشید خرد در مسیری سبز گام بر می دارند، و رژیم جمکرانی را در چنان حالتی گرفتار کرده اند که نه تنها هیچ پلی را برای بازگشت به آنچه بوده است، پشت سر خویش نمی یابد، بلکه اقتدار و شکوه ساختگی و متقلبانه ی، ولایت فقیه اش را نیز از دست رفته و ویران می بیند.
آری در صفحه شطرنج سیاست امروز ایران، مهره سیاه و خون آلود رژیم آخوندی، در کمند کیش، خیل پیاده گان سبز خشونت پرهیز، گرفتار آمده است ، به یقین و بدون هیچ تردیدی!.
حال شاید اساسی ترین پرسشی که باید پاسخی گویا و روشن برای آن یافت این است که:
زین پس و با توجه به وضعیت سیاسی و اجتماعی موجود در ایران با کدام راهکارها و با استفاده از چه ظرفیتها ، امکانات و حرکاتی می توان، مهره منحوس رژیم مذهبی را مات کرد و برای همیشه از صفحه شطرنج سیاسی ایران محو کرد؟

پاینده ایران
زنده باد ملت ایران
حزب مشروطه ایران

پست‌های مرتبط

قطعنامه کنفرانس اروپائی حزب مشروطه ایران

admin

گزارش کنفرانس

admin

سخنرانی داریوش همایون در کنفرانس جنبش سبز حزب مشروطه ایران

admin

این سایت برای ارائه بهتر خدمات به کاربران خود ، از کوکی‌ها استفاده می‌کند.
This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish
قبول اطلاعات بیشتر