33.9 C
تهران
سه شنبه, اردیبهشت ۲۸, ۱۴۰۰
کنفرانس اروپائی حزب مشروطه ایران (جُنبش سبز)

گزارش کنفرانس

گزارش کنفرانس

کنفرانس سبز حزب مشروطه ایران

 

کنفرانس اروپائی حزب مشروطه ایران به نام کنفرانس جنبش سبز با شرکت نزدیک به صد تن از اعضای حزب، از جمله چهار تن از اعضای شورای مرکزی، از 21 شهر اروپا و امریکا و کانادا در روزهای 17 و 18 اکتبر 2001 / 25 و 26 مهر 1388 به میزبانی شاخه کاسل، برگزار شد. پیام کنفرانس سراسر پشتیبانی از جنبش اعتراضی مردم ایران و در نظر گرفتن محدودیت‌ها و الزامات راه سبز امید بود که در همه سخنرانی‌های نخستین نشست و گفتگو های روز دوم گروه‌های کار بازتاب یافت. آقای فواد پاشائی دبیرکل حزب در گزارش اقدامات حزب در فاصله کنگره هفتم در نوامبر سال 2008 و کنفرانس جنبش سبز اعلام کرد که واحد‌های حزبی در نزدیک نود تظاهرات به پشتیبائی جنبش سبز چه به استقلال و چه با دیگران در شهر‌های گوناگون شرکت کرده‌اند و مقامات حزبی گذشته از نامه‌های متعدد درباره تجاوز به حقوق ایرانیان دیدار‌های چندی با مقامات امریکائی و اروپائی داشته‌اند.
سخنران میهمان، کنفرانس آقای دکتر علیرضا نوریزاده در سخنرانی تلفنی خود ضمن اظهار امیدواری به ادامه و گسترش جنبش مردم اعلام داشت که تا همین جا، جنبش بسیاری دیوار‌ها را از میانه نیرو‌های سیاسی برداشته است و مردم با رهبری خود همه فضای سیاست را تغییر داده‌اند. آقای حبیب تبریزیان سخنران میهمان دیگر، زمینه‌های جنبش سبز را تشریح کرد و اطمینان خود را به پیروزی آن اعلام داشت. خانم دکتر نهضت فرنودی در سخنرانی تلفنی خود که دربر گیرنده پاره‌ای ملاحظات روانشناسی اجتماعی در مسئله دمکراسی در ایران بود اشاراتی به مشکلات بازگشت پادشاهی پس از تحولات سی ساله گذشته کرد که بحث کوتاهی را برانگیخت.
آقای داریوش همایون رایزن شورای مرکزی ضمن تشبیه جنبش خودجوش و شکل پذیر اعتراضی مردم به ویکی پدیا گفت تفاوت جنبش اعتراضی مردم که گشاده‌تر و آزاد‌تر است با راه سبز امید که می‌باید در راستای حفظ نظام و از درون سیستم عمل کند همواره می‌باید در نظر گرفته شود. وی در بخش دیگر گفتار خود به پیکره حزبی هشدار داد که سیر خود را از تاکید بر شخص و مقام به دفاع از نظام سیاسی دمکراسی‌لیبرال که نه به شکل رژیم بلکه به ماهیت آن اهمیت داده می‌شود ادامه دهد. وی گفت اگر تردیدی هم مانده بود با جنبش سبز روشن شد که دوران جنگ بی معنی جمهوری و پادشاهی به پایان رسیده است و زمان مناسب این بحث‌ها هنگامی است که همگان در ایران آزاد و از حق گزینش برخوردار باشند. اکنون زمانی است که گفتمان تازه جامعه پیشرو ایران در دست‌های یک نسل تازه ایرانیان به سلاحی برای دگرگون کردن فرهنگ سیاسی ایران تبدیل گردد. آقای همایون نقش حزب مشروطه ایران را دفاع از گفتمان دمکراسی‌لیبرال جنبش سبز دانست .
به دنبال توصیه‌های گروه‌های کار به شورای مرکزی، کنفرانس با صدور قطعنامه‌ای بر پایه گفتگو‌های چهار نشست خود پایان یافت.

پاینده ایران
زنده باد ملت ایران
حزب مشروطه ایران

پست‌های مرتبط

قطعنامه کنفرانس اروپائی حزب مشروطه ایران

admin

فصلی سبز در انتظار ماست !؟

admin

سخنرانی داریوش همایون در کنفرانس جنبش سبز حزب مشروطه ایران

admin

این سایت برای ارائه بهتر خدمات به کاربران خود ، از کوکی‌ها استفاده می‌کند.
This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish
قبول اطلاعات بیشتر