22.7 C
تهران
یکشنبه, اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۰
جلسه یادبود دکتر داریوش همایون

گزارش برنامه بزرگداشت داریوش همایون

گزارش برنامه بزرگداشت داریوش همایون

هایده توکلی

 

حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) به مناسبت بزرگداشت بزرگمرد سیاسی ایران دکتر داریوش همایون شنبه شب 5 مارس 2011 در کتابخانهً کنزینگتون لندن با حضور بسیاری از هموندان و همرزمان حزب که از اقسا نقاط گیتی آمده بودند و همچنین جمع بسیاری از هم‌اندیشان و دگر‌اند‌یشان محترم مجلس یادبودی را برگزار کرد.
ابتدا مسئول شاخهً لندن آقای فریدون فرحی به منظور سپاس از حاضرین و دوستداران آن زنده یاد برنامه را افتتاح کرده و سپس گردانندگی برنامه را به مدیر برنامه خانم هایده توکلی سپردند.
با برپا شدن حاضرین و برقراری یک دقیقه سکوت به پاس و احترام داریوش همایون جلسه به رسمیت پیوسته و آقای اکبر عسگری از شاخهً استکهلم نخستین سخنرانی را به عهده گرفتند.
سپس دو پیام آقایان دکتر سیروس آموزگار و دکتر عبدالستار دوشوکی قرائت گردید و پس از نقل قولی از داریوش همایون در مورد ناشایستگی فدرالیسم در ایران و شعار (ایران ، یک کشور ، یک ملت ) از آقای دکتر رضا حسین بر از اقوام بلوچ ایران دعوت به سخنرانی شد.
آقای بهمن زاهدی از آلمان ، هموند و مسئول سامانهً اینترنتی حزب صحبت نموده و پس از ایشان پرفسور حسن منصور استاد دانشگاه اقتصاد در پاریس و رئیس سابق انتشارات دانشگاه تهران سخنان ارزنده‌ای را به گوش همگان رسانیدند.
آقای دکتر نادر زاهدی از آلمان، معاون دبیر کل حزب و کسی که در اکثر سفرهای سیاسی آقای همایون ایشان را همراهی می‌کرد با خاطراتی خوش ولی افسوس‌بار یاد آن رادمرد را زنده کرد و فیلم مصاحبهً کوتاهی را که با کمک هموند جوانی در سپتامبر2010 ضبط گردیده بود و هرگز پخش نشده بود به نمایش گذاردند.
آقای مهدی موبدی از کانادا ، عضو شورای مرکزی و مسئول دفتر پژوهش حزب سخنران بعدی بودند.
آقای ناصر محمدی معاون سردبیر روزنامه کیهان لندن و مفسرتوانای اخبار سیاسی ایران در شبکه تلویزیونی صدای آمریکا سخنران بعدی برنامه بودند که با عنوان نمودن مطالب بسیار ارزنده‌ای از آقای داریوش همایون و روخوانی از مقاله‌ای که نیم قرن پیش به قلم آن زنده یاد در روزنامه اطلاعات منتشر شده بود یاد آور شدند که اندیشهً نو و دانای آن مرد بزرگ تاریخ چنان پیشرفته بود که انگار این مطالب به تازگی نوشته شده بودند. هم‌چنیین به درخواست ایشان از آقای مسعود بهنود که در جمع حضور داشتند دعوت به سخنرانی شد.
یکی دیگر از افتخارات حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) پروفسور شاهین فاطمی ، اقتصاددان ، استاد دانشگاه اقتصاد پاریس و نویسنده و نظریه پرداز برجسته ایران و همچنین یار دیرینهً داریوش همایون طی سخنرانی کوتاه و مفیدی یاد آور مسسئولیت بزرگی که شاگردان آن آموزگار بزرگوار برای ترویج و انتقال اندیشه‌هایش به نسلهای آینده دارند شدند.
حضور چند تن از خانواده آقای داریوش همایون در کنار خانوادهً سیاسی او بسیار افتخار آفرین برای ما بود و خانم یاسمین سهرابی، نوهً ایشان و خانم هما زاهدی (همایون) که به نمایندگی خانواده بویژه مادربزرگ محترم خود با سخنرانی دلنشین خود گرمی و صمیمیت خاصی به فضای مجلس بخشیدند.
در پایان آقای فواد پاشائی دبیر کل حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) با قدر‌دانی از پدر حزب و اندیشه لیبرال دمکراسی ایران به برنامه خاتمه دادند.
در طول برنامه برخی از پیامها که از سوی افراد و سازمان‌های متعددی دریافت شده بود خوانده شد.

پاینده ایران
زنده باد ملت ایران
حزب مشروطه ایران

پست‌های مرتبط

در سوگ آموزگار…

admin

به یاد کسی که عشق ورزیدن به ایران را در ما دوباره زنده کرد

admin

واژه دگراندیش

admin

این سایت برای ارائه بهتر خدمات به کاربران خود ، از کوکی‌ها استفاده می‌کند.
This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish
قبول اطلاعات بیشتر