20.8 C
تهران
دوشنبه, اردیبهشت ۲۷, ۱۴۰۰
کنفرانس تمامیت ارضی و یگانگی ملی

کنفرانس تمامیت ارضی و یگانگی ملی

کنفرانس تمامیت ارضی و یگانگی ملی

قطعنامه کنفرانس سالانه حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات)

 

حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) بار دیگر مراتب نگرانی خود را از ابرهای تیره و تاری که افق ایران را از هر سوی فرا گرفته و می‌رود تا ایران را بیش از پیش با خطر حمله نظامی روبرو کند ابراز داشته و نظام جمهوری‌اسلامی و سردمداران فاسد آن را مسئول اصلی بوجود آمدن وضع موجود و این دوران سیاه می‌داند.

نظام جمهوری‌اسلامی با ادامه برنامه‌های هسته‌ای و سیاست‌های ضد ایرانی در منطقه به همراه ماجراجوئِی‌های بین‌المللی خود می‌رود تا مقدمات هر چه بیشتر اجماع جهانی را علیه ایران در خطرناکترین شرایط داخلی فراهم کند. از طرف دیگر و در درون٬ با سیاست‌های نابخردانه و فرقه‌گرایانه دینی و تضعیف همبستگی ملی و ایجاد دشمنی بین پیروان مذاهب مختلف٬ موقعیت خطرناکی را پیش آورده است.

گردهمایی جهانی که هماکنون با شدت گرفتن تحریم‌های شدید و روزافزون اقتصادی به مرحله اجرا در آمده هم می‌تواند بستر فرصت‌های بیشتر برای جنبش آزادی‌خواهانه ملت ایران باشد و هم می‌تواند با ورود به فاز ویرانگر نظامی، بستر خطراتی جبران‌ناپذیر و ویرانگر برای کشور و ملت ایران باشد. بر همه ایرانیان آزاده است که با هوشیاری و حفظ اتحاد ملی، پیکار با نظام واپسگرای جمهوری‌اسلامی را در همه زمینه‌ها پیش برند. پیکاری که آماجش دستیابی به دمکراسی بر پایه حقوق بشر است.

یگانگی ملی ایران و همدلی هزاران ساله ایرانیان که تنها ضامن حفظ یکپارچگی ایران بوده و هست جز با تلاش مشترک و دفاع از حقوق مشترک و برابر همه ایرانیان در چهار چوب یک دمکراسی‌لیبرال ممکن نخواهد بود. تنها با این تلاش مشترک و مبارزه بی‌امان با سیاست‌های ویرانگر نظام سیاه اسلامی است که می‌توان به یگانگی ملی و حفظ تمامیّت ارضی و همچنین برطرف شدن خطر مداخله ویرانگر خارجی امید داشت.

حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) لازم می‌داند بار دیگر مواضع خود را به روشنی اعلام کند:

ـ ما در این حقیقت که ادامه نظام جمهوری‌اسلامی بزرگترین آفت یگانگی ملی و تمامیّت ارضی ایران است تردیدی نداریم و بر این باوریم که باید برای نجات ایران و بهروزی ایرانی به فکر نظامی لیبرال‌دمکرات به عنوان تنها ضامن حفظ یگانگی ملی و تمامیّت ارضی ایران باشیم.

ـ ما نظام مشروطه پادشاهی را بهترین وسیله برای دست یافتن به یک جامعه لیبرال‌دمکرات دانسته و ضمن حمایت از آن برای روزی که ایرانیان بتوانند آزادانه به آن و یا هر نظام دیگری در چهار چوب یک دمکراسی‌لیبرال رای دهند تلاش خواهیم کرد.

ـ ما همه ایرانیان را دارای حقوقی برابر بدون هیچ امتیازی بر اساس دین و مذهب، قوم و زبان، جنسیت و پیشینه سیاسی می‌دانیم و از این حقوق در هر زمان و مکان و بی‌قید و شرط دفاع می‌کنیم.

ـ ما فشارهای بیشتر اقتصادی هوشمندانه و سیاسی به جمهوری‌اسلامی و سردمداران آن را با تمام اثرات منفی اجتناب‌ناپذیر ولی موقت آن بر زندگی روزمره ایرانیان در برابر فجایع و زیان‌های جبران‌ناپذیر یک حمله نظامی به ایران ترجیح می‌دهیم.

ـ ما از جامعه جهانی هیچ انتظاری جز حمایت معنوی از جنبش آزادی‌خواهانه ملت ایران و فشار به جمهوری‌اسلامی برای تمکین آنان از خواست و اراده ملی ایرانیان برای آزادی نداریم.

ـ ما اقدامات ماجراجویانه و تروریستی جمهوری‌اسلامی، چه در سطح منطقه و چه در هر کجای جهان را بشدت محکوم کرده و نظام جمهوری‌اسلامی و سردمداران آنرا مسئولان مستقیم عواقب ویرانگر آن می‌دانیم.

– ما بر اراده و خواست ملی انتخابات آزاد به عنوان وسیله‌ای دمکراتیک برای اعمال حق حاکمیت ملی پای می‌فشاریم و خواستار برگزاری انتخاباتی مبتنی بر مشارکت همگانی و موازین و نظارت بین‌المللی هستیم.

– ما همه نیروهای سیاسی و ملی و معتقد به تمامیت ارضی و یگانگی ملی را به همکاری دعوت می‌کنیم و در مورد نحوه اداره کشور بعد از جمهوری‌اسلامی؛ عدم تمرکز غیرفدرالی را برای چندمین بار پیشنهاد می‌کنیم. این انتخابی بهینه است و همه بهتر است بپذیرند که هیچکس به صد در صد خواسته‌های خود نمی‌رسد.

ـ ما یقین داریم که در نهایت، پیروزی از آن ملت ایران است و از همه ایرانیان دعوت می‌کنیم که در راه حفظ یکپارچگی کشور و یگانگی ملی ایران فرای باورها، گرایش‌ها و اختلاف‌نظرهای خود گام بردارند و ایران را با حفظ یگانکی و استقلال به سوی آینده همراهی کنند.

ایران چون آن مرغ افسانه‌ای که بارها از آتش و خاکستر خود برخاست، دوباره بر خواهد خواست.

پاینده ایران
زنده باد ملت ایران
حزب مشروطه ایران

پست‌های مرتبط

سخنرانی آقای دکتر شاهین فاطمی

admin

سخنرانی آقای رضا سیاوشی

admin

بیانات دکتر خسرو اکمل

admin

این سایت برای ارائه بهتر خدمات به کاربران خود ، از کوکی‌ها استفاده می‌کند.
This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish
قبول اطلاعات بیشتر