14.6 C
تهران
یکشنبه, اردیبهشت ۱۹, ۱۴۰۰
یاور یزدان پرست

پرزیدنت احمدی‏ نژاد تقدیم می‏کند!

نزدیک به سه هفته پیش و در حالی که هر روز فشارهای جامعه جهانی کمر اقتصاد و مردم ایران را خمیده می‏کند, در داخل ایران محمود احمدی‏نژاد شخص مورد اعتماد رهبر جمهوری‏اسلامی, بعد از تمام شدن تور نیویورک‏گردی به تهران بازگشته و در اولین کنفرانس خبری به لاریجانی و خبرگزاری فارس حمله کرد و بالا رفتن قیمت ارز را ناشی از توطئه دشمنان دانست.
البته تیغ انتقادات احمدی‏نژاد بر گردن قالیباف و ضرغامی هم نشست و نشان داد که به نوعی به بازداشت معاونش علی اکبر جوانفکر واکنش نشان داده, کما اینکه قبلا گفته بود کابینه و اطرافیان من خط قرمز من است و اگر بخواهند به آن دست‏اندازی کنند دیگر من باید وظیفهی قانونی خود را انجام دهم و این حتما به کشور آسیب میزند.
و اما در این هفته, سایت نهاد ریاستجمهوری در ابتدای هفته جاری نامهای از احمدینژاد منتشر کرده بود که در آن وی از صادق لاریجانی خواسته بود “در اسرع وقت هماهنگی لازم جهت این بازدید” را انجام دهد. وی همچنین در این نامه فاش کرده بود که ” بازدید اینجانب از زندان اوین برای روز دوشنبه ۱۷ مهرماه۹۱ برنامهریزی و روز یکشنبه ۱۶مهرماه۹۱ از طریق وزیر محترم دادگستری به آن قوه محترم اعلام گردید. پس از ساعتی ایشان اعلام کردند که مسئولین قوه قضائیه میخواهند که این بازدید به روزهای آینده موکول گردد.
در روزهای گذشته ,این نامه نقل محافل خبری داخلی بود, عده‏ایی دلیل آن را ناشی از بازیهای تبلیغاتی احمدی‏نژاد جهت تنویر افکار عمومی برای انتخابات آتی و اجرا کردن پروژه پوتین-مدودیف می‏دانند و برخی از جمله حاکمان دستگا قضا در جمهوری‏اسلامی آن را در راستای دیدار او و معاون در بندش می‏دانند, موضوعی که او در بازگشت از سفر سیاحتی نیویورک و در کنفرانس خبری با اصحاب رسانه آن را این طور مطرح کرده بود که “لابد ضرورت خیلی مهمی بود که ۱۰ دقیقه مانده به سخنرانی رئیس جمهوری در مجمع عمومی سازمان ملل آقای جوانفکر را دستگیر کردند”
تمامی سایت‏ها و روزنامه‏های منتقد دولت و جریان به اصطلاح انحرافی هم در این زمینه نوک تیز انتقادات را به سمت احمدی‏نژاد نشانه رفته تا جایی که حسین شریعتمداری بازجوی سابق وزارت اطلاعات و روزنامه‏نگار! حال حاضر و سگ پاچه گیر درب بیت رهبری در مورد درخواست احمدی‏نژاد برای بازدید از اوین چنین موضع گیری می‏کند.
چرا جناب احمدی‏نژاد طی ۷ سالی که از حضور ایشان در رأس قوه مجریه می‏گذرد به فکر بازدید از زندان اوین نبوده” اند؟ ممکن است گفته شود که آقای رئیس جمهور برنامه‏های بازدید خود از مراکز و کانون‏های مختلف را براساس اولویت و با در نظر گرفتن فرصت‏هایی که در اختیار دارند، تدوین می‏کنند و اکنون در فهرست برنامه‏های ایشان، نوبت به بازدید از زندان اوین رسیده است. این استدلال را نفی نکرده و غیرقابل پذیرش نمی‏دانیم، اما، این روزها شاهد رخداد دیگری نیز بوده‏ایم که پاسخ احتمالی یاد شده را در اذهان عمومی مخدوش کرده و زیرسؤال می‏برد و آن، دستگیری و زندانی شدن آقای علی اکبر جوانفکر، مشاور رئیس جمهور است که محاکمه، بازداشت و زندانی شدن وی با مخالفت اعلام شده آقای دکتر احمدی‏نژاد روبرو شده بود و حال آن که جرایم ایشان با استناد به اسناد غیرقابل انکار به اثبات رسیده و بعد از محاکمه علنی به دو فقره حبس تعزیری و محرومیت از فعالیت مطبوعاتی و رسانه‏ای محکوم شده بود. اکنون این سؤال پیش می‏آید که آیا محکومیت آقای جوانفکر انگیزه اصرار آقای احمدی‏نژاد برای بازدید از زندان اوین است؟! مخصوصا آن که رئیس جمهور محترم، بارها مخالفت خود نسبت به محکومیت مشاور خویش را اعلام داشته و به حکم صادره اعتراض کرده بود. اگر چنین است- که ان شاءالله نباشد- این پرسش می‏تواند در افکار عمومی شکل بگیرد که؛ آقای جوانفکر غیر از آن که مشاور آقای احمدی نژاد بوده است چه تفاوت دیگری با بقیه مجرمان دارد و در کجای قانون آمده است که نزدیکان و مشاوران رئیس جمهور از مصونیت قضایی برخوردارند و چنانچه مرتکب جرمی شوند، باید از تعقیب قضایی در امان باشند؟!”
اما امروز احمدی‏نژاد یا همان پرزیدنت احمدی‏نژاد در پاسخ به نامه محرمانه صادق لاریجانی پاسخی غیرمحرمانه داده و نشان داد که احمدی‏نژاد بر خلاف جثه ریز و اندام نحیفش مرد میدان نبرد است و از حالا برای حضور در انتخابات آینده به رهبری اخطار میدهد که مانند خاتمی نیست! احمدی‏نژاد آمده تا جمهوری‏اسلامی ولایت فقیی را تبدیل به جمهوری‏اسلامی احمدی‏نژادی کند حال در این راه لازم باشد, برادران مافیایی لاریجانی که هیچ پرده از فساد اقتصادی مراجع تقلید و آقا مجتبی و حتی شخص رهبری هم برمی‏دارد و آبروی نداشته نظام را بر باد می‏دهد.
در بند چهارم این نامه احمدی نژاد اینطور قدرت نمایی میکند:
4- در نامه فوق با استناد به عناوینی چون ضرورت رسیدگی به معیشت مردم و یا اینکه یکی از منتسبین نزدیک اینجانب (آقای جوانفکر مدیر روزنامه ایران) مشغول تحمل کیفر در زندان اوین است و یا اینکه چرا در سال هفتم ریاست جمهوری سرکشی انجام می‏شود و یا اینکه نزدیک به انتخابات ریاست جمهوری بعدی هستیم، سرکشی از زندان اوین را دارای شائبه سیاسی و حمایت از مجرم تلقی فرموده‏اید:
اولاً به استناد کدام اصل از اصول قانون اساسی جنابعالی می‏توانید امری را تفسیر سیاسی کنید و مانع از اجرای قانون اساسی شوید.
ثانیاً آیا به عنوان رئیس قوه قضائیه می‏توانید به استناد تشخیص سیاسی خود حکمی صادر نمائید.
ثالثاً مگر بناست قوه قضائیه و یا زندان اوین در انتخابات آتی نقشی ایفا نمایند.
رابعاً آیا جنابعالی برنامه‏های کاری و اجرای وظایف مندرج در قانون اساسی و اصل قضاوت را منوط به شرایط سیاسی می‏دانید.
خامساً به راحتی به اینجانب اتهام ” حمایت از مجرم” زده‏اید. گرچه اینجانب حکم علیه آقای جوانفکر را بر خلاف عدالت می‏دانم ولیکن محاکمه تمام شده و ایشان در حال تحمل مجازات است. چگونه ممکن است سرکشی به زندان حمایت از مجرم تلقی شود. به علاوه شما از کجا می‏دانید که دیدار با ایشان در برنامه کاری اینجانب بوده است.
-احمدی نژاد را سر باز ایستادن نیست او نه از کسی میترسد و نه مماشات میکند او به مانند ماریست که آقای خامنه‏ایی از عبای خود در آورد و نزدیک به هشت سال به جان ملت انداخت و در آخر و در این روزهای حساس که نظام ولایت فقیه در برابر مشکلات اقتصادی ناشی از تحریمها ,خطر جنگ, بی کاری روزافزون کارگران و احتمال اعتصابات عمومی قرار گرفته محتاج اتحاد نیروهای خودیست, او تصمیم دارد که مچ رهبری را در ضعیفترین حالت ممکن قرار دارد خوابانده و به حیات خودش در راس نظام جمهوری‏اسلامی ادامه دهد.
نمایش او تازه شروع شده و باید منتظر رخدادهای هفته‏های آتی ماند و دید پرزیدنت احمدی‏نژاد, بچه پاخط سابق چه تقدیم می‏کند!

پست‌های مرتبط

بهاری در کنار بچه‌های سرزمین آلپ

admin

محمد مصدق از نگاه «شاه»

admin

اپوزیسیون از توهم تا واقعیت

admin

این سایت برای ارائه بهتر خدمات به کاربران خود ، از کوکی‌ها استفاده می‌کند.
This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish
قبول اطلاعات بیشتر