20.8 C
تهران
دوشنبه, اردیبهشت ۲۷, ۱۴۰۰
دیگران

آقای روحانی دروغ چرا؟!

یادم هست سال 78 به دلیل سردبیری و اداره‌ی نشریه‌ی هویت خویش و درج بیانیه‌ی «ساختار سیاسی آینده ایران» که خواهان جمهوری سکولار و دموکراتیک شده بودیم، به زندان افتادم. البته کمتر از یک ماه پس از این بازداشت، حمله‌ی وحشیانه به کوی دانشگاه تهران و خلق جنبش 18 تیر 78 توسط دانشجویان اتفاق افتاد.

در همان زمان آقای خاتمی در جریان سفر به نیویورک و در پاسخ به یک خبرنگار، ادعا کرد؛ ما روزنامه‌نگار زندانی نداریم. در آن زمان همبندی آقای مهندس امیرانتظام، مهندس میر سعیدی و دوستان دیگری چون صادق سیستانی و حسن کریمی بودم. آن‌ها با برخوردی طنزآمیز از من پرسیدند؛ پس تو چه‌کاره هستی؟! آن دوران گذشت تا محمود احمدی‌نژاد کشتی‌بان پست در نظام مقدس اسلامی! شد. من همچنان زندانی بودم و او در سفر نیویورک، در پاسخ به خبرنگار مدعی شد؛ ما در ایران هیچ زندانی سیاسی نداریم.

در دوره ایشان البته به اندازه‌ای زندانیان سیاسی افزایش یافته بودند که سالن 12 زندان رجایی شهر همگی از هم پرسیدند پس ما را به چه دلیل زندانی کرده‌اند؟ این دوره‌ی 8 ساله نیز بگذشت تا نوبت به آقای حسن روحانی رسید تا جانشین روسای پیشین شود تا همچنان پاسدار نظام مقدس اسلامی؟! باشد. اخیراً شنیدم گویا ایشان نیز مدعی شده‌اند کسی را به دلیل انجام وظیفه‌ی روزنامه‌نگاری بازداشت نکرده یا نمی‌کشند؟!

چند روزی‌ست زندانیان سیاسی سالن 12 رجایی شهر از من می‌پرسند بالاخره تو روزنامه‌نگار هستی یا نه؟

برای آگاهی خوانندگان عزیز توضیح می‌دهم که اگر لایحه‌ی دفاعیه‌ی من در مورد پرونده‌ی سال 88 که منجر به 8 سال حبس قطعی برایم شده است را بخوانید، متوجه خواهید شد که دلیل اصلی محکومیتم، مطالبی است که در وبلاگ «پیام دانشجو» درج گردیده است.

من صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول هفته‌نامه‌ی پیام دانشجو، سردبیر هویت خویش و سردبیر روزنامه‌ی گزارش روز بوده‌ام. 20 سال گذشته هر نوع محرومیت اجتماعی (به مدت 10 سال)، زندان و شکنجه (به مدت 15 سال) توقیف و انحلال (توقیف سه نشریه‌ی مذکور و نیز توقیف ندای دانشجو و انحلال مجوز اتحادیه‌ی اسلامی دانشجویان و دانش‌آموختگان) متحمل شده‌ام، مربوط به کار نویسندگی، روزنامه‌نگاری و فعالیت‌های مدنی و حقوق بشری بوده است. دروغ‌های روسای جمهوری اسلامی را به‌حساب وظیفه‌ی اسلامی آن‌ها برای دفاع از نظام مقدس اسلامی؟! بگذارید.

حشمت اله طبرزدی
هفتم مهرماه 1393 خورشیدی
سالن 12 زندان رجایی شهر

پست‌های مرتبط

مشکل، مردم ایران نیستند؛ رژیم جانی‌شان است

admin

قیام ملی نقاب (نجات قیام ایران بزرگ)

admin

اختراع کودنانه‌ی چرخ!‏

admin

این سایت برای ارائه بهتر خدمات به کاربران خود ، از کوکی‌ها استفاده می‌کند.
This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish
قبول اطلاعات بیشتر