23.7 C
تهران
یکشنبه, اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۰
افشار مختاری

پدرخوانده گنداب رنجید

هنگامی‌که در سال هشتادوهشت در گفتگویی رودرروی نامزد‌های خودی و غیرخودی یکی از سرآمدان نادانی در رژیم اسلامی واژه آشنای بگم‌بگم را بکار برد، این نبود که ملت ایران از سیاهی درون حکومت اسلامی بی‌خبر هستند، شگفتی در تماشای زمانی بود که گله گذاری‌های نشست‌های خودمانی در پیشخوان تلویزیون به هر قیمتی برای جمهوری اسلامی به نمایش درآمد. جنگ بیرون راندن هماورد، از منبرها و روزنامه‌های در دست دو سوی به رسانه همگانی کشیده شد تا پرده‌دری برای قدرت با هر هزینه‌ای به دوش جمهوری اسلامی گذارده شود.

هفته گذشته سخن‌های بردار بزرگ علی خامنه‌ای با واکنش رییس تشخیص مصلحت نظام اکبر هاشمی رفسنجانی روبرو شد و پدرخوانده گنداب نظام جمهوری اسلامی را رنجاند. جنایت، چپاول، دروغ‌گویی و خیانت همه از توانایی‌های ملائی است که در کنار احمد خمینی، چشم و گوش روح‌الله خمینی بود و پس از مرگ رهبرش با پسوند سردار سازندگی هر آنچه نیاز بود انجام داد تا رانت بگیران از او را هواداران همیشگی نماید و هر آنچه این مزدوران جایگاه دولتی‌اش به زشتی انجام دادند و کشور را به ویرانی و پلیدی کشاندند او بنام سازندگی پشتیبانی و سرپوش گذاشت او با یاری محمد خاتمی و اصلاح‌طلبان پایه‌گذار، خودی و غیرخودی شد تا شیوه‌ای برای ماندن رژیم اسلامی بنا گذارد که آن‌هم گزینش بین بد و بدتر بود. او در سال ۸۴ باوجود کلاه‌برداری در نمایش انتخابات با بی‌شرمی حق رأی‌دهندگان را با حق خود یکی نمود و پیگیرش را به خدا سپرد تا هشت سال آینده، آفریننده احمدی‌نژاد، فردی که از توهم همیشگی رنج می‌برد، باشد و هاشمی نقش‌پرداز به رده مهره‌ای که نقش می‌گیرد فروافتاد. خیز رفسنجانی و خاتمی در ۸۸ ناکام ماند اما رویدادی بود تا دوباره نشان دهند که به‌آسانی برای پاسداری از نظامشان به رأی‌دهندگان و باور آن‌ها خیانت می‌نمایند اما در آن‌سو بدون چشم‌پوشی به گذشته کروبی و موسوی در جمهوری اسلامی، آن‌ها این دلیری را داشتند تا کروبی بگوید از کشتی نظام پیاده خواهد شد و موسوی بگوید قانون اساسی وحی مطلق نیست و تاوانش را با دربند خانگی بودن تا اکنون پرداخته‌اند اگرچه از جنبش سبز بسیار پس‌افتاده‌اند اما شکستن زندان خانگی بهانه‌ای بود تا دوباره سیاست‌بازی رفسنجانی مردم را امیدوار و گامی دیگر برای پابرجایی حکومت اسلامی برداشته باشد.

کارنامه اکبر هاشمی رفسنجانی نشان می‌دهد تلاش برای استواری جمهوری اسلامی هرگز جایی برای جان‌فشانی برای ایران نمی‌گذارد. برای او ایران یک واژه و حکومت اسلامی همه هویتی است که او دارد. برای او پی گیری حقوق مردم اگر به جایگاهش در الیگارشی قدرت آسیب رساند به هیچ انگاشته می‌شود. سبب شگفتی است که برادر علی خامنه‌ای این‌چنین خوش‌خدمتی‌ها را بی‌ارزش شمرده، آمریکائی می‌خواند؛ اما آنان که برای سرنگونی جمهوری اسلامی مبارزه و آینده‌ای درخشان برای ایران می‌خواهند، آنچه رفسنجانی برای ماندگاری این رژیم پلید انجام داده از یاد نبرده و کوشنده سپهری است که قوانین مدرن در آینده ایران، پس‌ازاین رژیم زمینه‌ساز دادگاهی شود تا جنایت‌کاری مانند رفسنجانی با حقوق یک متهم به پاسخگویی وادار شود. اگر هرروز کوه یخ فساد که او از آن یاد می‌کند بیشتر از پیش پدیدار شود بی‌گمان باید برای پی ریزان گذشته‌اش هم سهمی در نظر گرفت. رنجش پدرخوانده گنداب بجاست چراکه هر پلیدکاری که او انجام داده برای پایداری نظامی است که باروی کار آمدنش او را تا چندی پیش بازی‌گردان یکه‌تاز نموده بود و اکنون درمانده‌ای که از هم سرنوشتی با منتظری برآشفته است.

هراندازه از شهروندانی که امیدوارند تا آینده آن‌ها را آخوندها، اسلامیان یا هم‌قطاران رفسنجانی، شکوفا نمایند و شکوه بخشد، بهتر است زمان را مانند همه سال‌هایی که به این رژیم ناکارا داده‌اند هدر نداده، چاره را در بیرون راندن همه دستار بندان از سیاست بیابند. جمهوری اسلامی همه روزهایش را با بی‌آبروئی سپری نموده. هم‌رزمان گذشته برای آن‌که سهم بیشتری از ثروت ایران نصیبشان شود، هم سفره‌ای‌های خویش را به سکه‌ای می‌فروشند اما اکنون سردار سازندگی به پرونده فروشی رسیده تا نزد هوادارانش جایگاه پیدا نماید

پست‌های مرتبط

شش دست‌چین با یک سایه

admin

رئیس جمهور وام‌دار

admin

از گردن فرازی تا درماندگی

admin

این سایت برای ارائه بهتر خدمات به کاربران خود ، از کوکی‌ها استفاده می‌کند.
This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish
قبول اطلاعات بیشتر