33.9 C
تهران
سه شنبه, اردیبهشت ۲۸, ۱۴۰۰
کنفرانس پشتیبانی از حقوق شهروندی ملت ایران

قطعنامه کنفرانس پشتیبانی از حقوق شهروندی ملت ایران

کنفرانس پشتیبانی از حقوق شهروندی ملت ایران

قطعنامه کنفرانس پشتیبانی از حقوق شهروندی ملت ایران

کنفرانس اروپایی حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) در روزهای سوم و چهارم ماه اکتبر در شهر برمن آلمان با نام « پشتیبانی از حقوق شهروندی ملت ایران» تشکیل شد و با سرآمد کامیابی به پایان رسید.

کنفرانس پشتیبانی از حقوق شهروندی ملت ایران درزمانی برگزار شد که توافق هسته‌ای جمهوری اسلامی با جامعه جهانی و تمرکز همه‌جانبه افکار عمومی در درون و برون از ایران بر این توافق‌نامه و امید ساده‌دلانه جامعه جهانی به تغییر روش و چرخش بنیادی جمهوری اسلامی، در دوری گزیدن از سیاست‌های ویرانگرانه گذشته و پای نهادن به راه همسازی و همکاری با جامعه جهانی، شوربختانه به بی نگاهی به پایمالی پیگیر حقوق بنیادی ملت ایران و نادیده گرفته شدن رشد بی‌سابقه اعدام‌ها انجامیده است.

در این شرایط حساس و جو پرهیاهوی بین‌المللی، جمهوری اسلامی زمان را غنیمت شمرده و سرکوب و فشار بر جامعه مدنی ایران را افزایش داده است. حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) که همواره به اهمیت وجود، گسترش و پایداری یک جامعه مدنی پویا به‌عنوان یکی از بنیادی‌ترین پیش‌زمینه‌ها و پیش بایست های برپایی یک دمکراسی لیبرال تأکید کرده است نمی‌تواند نگرانی خود را از سرکوب و فشار روزافزون نظام جمهوری اسلامی بر جامعه مدنی ایران پنهان و به ایرانیان و به‌ویژه کوشندگان راه آزادی و رهایی ایران هشدار ندهد.

خاموشی در برابر این سرکوب‌ها و بی‌تفاوت نشستن و خوشباورانه به‌روزهایی بهتر امید داشتن، دشواری‌های ژرف ایران و جامعه مدنی ایران را نخواهد گشود. برای رسیدن به‌روزهایی بهتر باید تلاش و کوشش کرد و آن را ساخت. باید پایه‌های یک « جامعه مدنی خود ایستا» و به‌دوراز وابستگی به‌نظام جمهوری اسلامی را ریخت و در برابر تازش نظام برای بی‌اثر کردن و از میان بردن آن « جامعه مدنی خود ایستا» با همه توان پایداری کرد.

حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) فراسوی نگرانی‌اش از فشارهای نظام اسلامی به جامعه مدنی ایران، اما خوشنود و امیدوار است که با همه این فشارها و نیرنگ‌های نظام اسلامی، جامعه مدنی ایران و سندیکاهای نا وابسته صنفی در حال گسترش و درگیر مبارزه‌ای جانانه با نظام ویرانگر اسلامی‌اند. از آموزگار و کارگر و دانشجو همه و همه به اهمیت یک « جامعه مدنی خود ایستا» پی برده‌اند و برای دستیابی به آن شبانه‌روز تلاش می‌کنند.

ازاین‌روی ما بار دیگر از همه گروه‌های سیاسی می‌خواهیم تا سرآمد سرسختی درراه پشتیبانی همه‌سویه و استواری بخشیدن هرچه بیشتر به جامعه مدنی ایران بکوشند و در این راه از هیچ هزینه فروگزار نکنند.

ما بار دیگر از همه نهادهای نا وابسته مدنی و سازمان‌های سیاسی می‌خواهیم که رودرروی سیاست‌های فرقه‌گرایانه نظام ویرانگر اسلامی در ایستند و با آگاه‌سازی مردم تلاش کنند تا این سیاست‌های روان‌پریش، که دیر یا زود اثرات ویرانگرشان دامان ایران را نیز خواهد گرفت، پایان یابند.

با تلاشی سازمان‌یافته و همه‌جانبه می‌توان و می‌باید به سازمان‌های مدنی و پدافندگران راستین حقوق ملت ایران یاری رساند. می‌توان و می‌باید جلو سیاست‌های ویرانگر نظام اسلامی را گرفت و پایه‌های یک ایران مردم‌سالار و آزاد را از همین امروز پی ریخت. ‏

پاینده ایران
زنده باد ملت ایران

پست‌های مرتبط

متن سخنرانی دکتر حسن منصور در کنفرانس حقوق بشر

admin

این سایت برای ارائه بهتر خدمات به کاربران خود ، از کوکی‌ها استفاده می‌کند.
This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish
قبول اطلاعات بیشتر