29.5 C
تهران
یکشنبه, اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۰
اعلامیه‌ها

انتخابات دهمین دوره مجلس شوراى اسلامى

اعلامیه حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات)

انتخابات دهمین دوره مجلس شوراى اسلامى

انتخابات در نظام ولائى جمهورى اسلامى هرگز در طول این سال‌ها نه آزاد و دمکراتیک بوده و نه بى تقلب و دست‌کاری دست‌اندرکاران نظام ولائى برگزارشده است.

ازاین‌روی حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) که در خارج از کشور از توان ابراز خواسته‌ای واقعى خود برخوردار است دلیلى براى شرکت و یا تشویق ایرانیان به شرکت در این انتخابات نمایشى و غیر دمکراتیک جمهورى اسلامى نمی‌بیند.

فیلترهاى گوناگونى که نظام اسلامى براى جلوگیرى از راه‌یابی نمایندگان واقعى مردم به مجلس و به کرسى نشستن خواست‌های واقعى مردم ایران بکار گرفته و می‌گیرد، بیشتر و نهادینه‌شده‌تر از آن است که بتوان در چهارچوب نظام موجود به این سادگی‌ها آن‌ها را از سر راه ملت ایران برداشت و راه را براى برگزارى انتخاباتى از هر سوى آزاد و دمکرات هموار ساخت.

بااین‌همه اما حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) یقین دارد که چه آن دسته از ایرانیانى که به هر دلیل و به هر تحلیلى در انتخابات شرکت و یا آن را تحریم می‌کنند، دست از خواست واقعى خود که دست‌یابی به یک دمکراسى واقعى و رها از قیدوبندهای قرون‌وسطایی و استبدادى نظام جمهورى اسلامى است بر نخواهند داشت.

هرروز گروه بزرگ‌تری از ایرانیان براى دستیابى به حقوق خود از کارگران، معلمان، پرستاران، بازنشستگان و دیگر کارمندان گرفته تا فعالان جامعه مدنى همه و همه به اهمیت حضور بی‌وقفه درصحنه پى برده با تلاش‌های خستگی‌ناپذیرشان نظام اسلامى را گام‌به‌گام مجبور به عقب‌نشینی می‌کنند. این روندى است که برقرارى یک دمکراسى واقعى درگرو ادامه و گسترش آن است و خوشبختانه همه شواهد گواه رشد روزافزون آن می‌باشد. حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) چون همیشه ضمن حمایت از این تلاش‌های خستگی‌ناپذیر فعالان مدنى از همه هم‌وطنان خود می‌خواهد که با پیوستن و حمایت از این تلاش‌ها به بسط و گسترش روزافزون آن‌ها یارى رسانند و به این وسیله عرصه را بر جمهورى اسلامى از هر سوى تنگ‌تر کنند.

در این نبرد جانانه و بی‌امانی که بین ملت خسته از وضع موجود اما مصمم ایران براى رهایی از قیدوبندها و بایدونبایدهای مسلکى جمهورى اسلامى و دست‌یابی به یک دمکراسى واقعى، که تنها راه رهایی ایران و تضمین‌کننده حقوق آنان است، از یک‌سوی و نظام اسلامى که نه مایل و نه قادر به برداشتن این قل و زنجیرهاى قرون‌وسطایی است، که سهل است براى بقاى خود تا می‌تواند به این قل و زنجیرها هم می‌افزاید، از سوى دیگر برقرار است، پیروزى نهائى بی‌تردید از آن ملت ایران خواهد بود. هیچ نظامى نتوانسته و نخواهد توانست با شوراهاى نگهبان و نظارت‌های به‌اصطلاح استصوابى براى همیشه روند دمکراتیک و روبه‌جلو جهانى را متوقف سازد.

پیروزى، سرافرازى و درنهایت آسایش نهائى از آن ملتى است که چشم به چشم اندازهاى روشن و دمکرات آینده دوخته است و از آن‌سوی، شکست، سرافکندگى و درنهایت گرفتارى از آن آنانى است که در ذهن‌های بیمار خود تنها بهارخوابی‌های قرون‌وسطا را دیده و در آن منجلاب دست‌وپا می‌زنند.

آنان که از نور گریزان و از آزادى هراسناک‌اند سرنوشتى جز زیستن در تاریکى و شکست در انتظارشان نیست. در این شک و تردیدى به خود راه ندهیم.

پاینده ایران
زنده باد ملت ایران

پست‌های مرتبط

22 بهمن و خیزش مردم ایران

admin

هفدهم ماه دی، روز زن در ایران

admin

فاجعه زمین‌لرزه در غرب ایران

admin

این سایت برای ارائه بهتر خدمات به کاربران خود ، از کوکی‌ها استفاده می‌کند.
This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish
قبول اطلاعات بیشتر