19.2 C
تهران
پنجشنبه, اردیبهشت ۱۶, ۱۴۰۰
اعلامیه‌ها

اول ماه مى روز جهانى کارگر ١٣٩۵

اعلامیه حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات)

اول ماه مى روز جهانى کارگر ١٣٩۵

اول ماه مى روز جهانى کارگر را به همه کارگران جهان و تلاشگران حقوق کارگران در سراسر جهان شادباش گفته امیدواریم با تلاش و کوشش همگانى هرروز بیش از روز پیش کارگران در سراسر جهان به حقوق حقه خود دست یابند.

امسال روز جهانى کارگر را در شرایطى بزرگ می‌داریم که دریکی از پیشرفته‌ترین کشورهاى جهان، آمریکا که کارگران نسبت به بسیارى از کشورهاى دیگر از حقوق و رفاه بیشترى برخوردارند، کارگران براى افزایش حداقل دستمزد تلاشى سرتاسری را آغاز کرده و در بسیارى از شهرها موفق به افزایش حداقل دست مزدها شده‌اند.

تلاش و کوشش شبانه‌روزی کارگران و زحمت کشان و همچنین تلاشگران و مدافعان حقوق کارگرى براى افزایش حقوق و حداقل دستمزد در آمریکا به‌راستی ستودنى است. آنان هیچ فرصتى را براى مطرح کردن خواست خود از دست نداده و امروز وعده افزایش حداقل دستمزد در کشور به یکى از عمده‌ترین وعده‌های انتخابانى در آمریکا بدل شده است.

در سرزمین بلازده ما ایران نیز هرروز بیش از روز پیش شاهد همبستگى و تلاش کارگران زحمت کشى هستیم که از کمترین حقوق و مزایا برخوردار نیستند. گرچه شرایط کارگران ایران با کارگران آمریکا که سهل است با بسیارى از کشورهاى در حال رشد نیز قابل‌مقایسه نیست اما بااین‌حال کارگران ایران می‌توانند از تلاش و کوشش شبانه‌روزی کارگران و دست از مبارزه نشستن کارگران در آمریکا و دیگر کشورهاى پیشرفته الهام گرفته و بدون ناامید شدن و رضا دادن به وضع موجود به مبارزه خود ادامه دهند.

تغییر گفتمان سیاسى در آمریکا و مناسب‌تر شدن جو همراهى عمومى با خواست افزایش حداقل دستمزدها در آمریکا و دیگر کشورها می‌تواند فرصتى باشد براى جلب حمایت بین‌المللی از خواسته‌های به‌حق کارگران ایران. این فرصت را نه تلاش گران حقوق کارگران در داخل کشور و نه تلاش گران خارج از کشور نباید از دست دهند. از این همراهى افکار عمومى در جامعه بین‌المللی با خواست کارگران باید حداکثر استفاده را برد و توجه بین‌المللی را به وضع اسفبار کارگران و همراهى آنان با خواست و مبارزه کارگران ایران جلب کرد.

ما یقین داریم که کارگران و زحمت کشان شریف ایران نیز چون خواهران و برادران خود در دیگر کشورها با تمام مشکلات و موانعى که در پیش روى دارند از پاى نخواهند نشست و دیر یا زود نظام غارتگر جمهورى اسلامى را مجبور به عقب‌نشینی و تن دادن به خواسته‌های به‌حق خود خواهند کرد.

با این امید و با این آرزو حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) در کنار کارگران و جامعه مدنى ایران به مبارزه با نظام غارتگر جمهورى اسلامى چون گذشته ادامه خواهد داد.

روز جهانى کارگر بر همه کارگران ایران و همه تلاشگران احقاق حقوق کارگران در ایران و جهان شادباد.

پاینده ایران
زنده باد ملت ایران

پست‌های مرتبط

22 بهمن و خیزش مردم ایران

admin

هفدهم ماه دی، روز زن در ایران

admin

فاجعه زمین‌لرزه در غرب ایران

admin

این سایت برای ارائه بهتر خدمات به کاربران خود ، از کوکی‌ها استفاده می‌کند.
This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish
قبول اطلاعات بیشتر