19.8 C
تهران
پنجشنبه, اردیبهشت ۱۶, ۱۴۰۰
اعلامیه‌ها

استفاده روسیه از پایگاه‌های هوائى ایران براى حمله به شهرهاى سوریه

اعلامیه حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات)

استفاده روسیه از پایگاه‌های هوائى ایران براى حمله به شهرهاى سوریه

بنا بر خبرهاى رسیده و تائید شده، جمهورى اسلامى پایگاه هوائى نوژه (شاهرخى) را در اختیار روسیه قرار داده تا این کشور از آن براى بمباران شهرها و مردمان سوریه استفاده کند.

حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) این اقدام را بشدت محکوم می‌کند. این اقدام نه‌تنها می‌تواند پاى کشورى چون روسیه را که سابقه‌ای سیاه و ویرانگر در تاریخ ایران داشته و همواره با چشم طمع به تمامیت ارضى آن می‌نگریسته به میهنمان باز کند، بلکه می‌تواند زمینه‌های دشمنى هر چه بیشتر مردم سوریه را که پیش از انقلاب اسلامى هیچ سابقه دشمنى با ایرانیان نداشته‌اند، بیش‌ازپیش فراهم آورد.

تنها نگاهى به کودکان بی‌گناه سوریه که در زیر بمباران‌های هواپیماهاى روسیه و رژیم جنایتکار بشار اسد کشته و مجروح می‌شوند کافى است تا فاجعه‌ای که در سوریه در جریان است را بر هر انسان باوجدانی نمایان کند. فاجعه‌ای که رژیم فرقه‌گرای جمهورى اسلامى دستى مستقیم و آشکار در آن داشته و دارد. شوربختانه عواقب ویرانگر این سیاست شوم دیر یا زود دامان ایران را نیز در بر خواهد گرفت.

به خطر انداختن ایران به خاطر سیاست‌های ویرانگر و فرقه‌گرایانه جمهورى اسلامى در سوریه با باز کردن پاى کشورى چون روسیه، مخصوصاً به رهبرى فردى چون ولادیمیر پوتین که از گرجستان گرفته تا اوکراین بارها ثابت کرده که استقلال و تمامیت ارضى کشورهاى مستقل و مرزهاى شناخته‌شده بین‌المللی برایش معنا و مفهومى ندارد، یک اشتباه سیاسی بزرگ و خیانتی آشکار به استقلال ایران است.

حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) از همه هم‌وطنان خود می‌خواهد که ضمن محکوم کردن این سیاست با مخالفتى آشکار و مستمر جلو تداوم آن را گرفته و دولتمردان جمهورى اسلامى را وادار سازند تا در این سیاست ویرانگر تجدیدنظر کنند.

بازى با استقلال ایران آن‌هم با همبازی گری کشورى چون روسیه با آن سابقه تاریخى تیره و منفور در نزد ایرانیان، بازى خطرناکى است. ایرانیان در سرتاسر جهان باید به هر شکل که می‌توانند جلو این بازى پرمخاطره را بگیرند.

پاینده ایران
زنده باد ملت ایران

پست‌های مرتبط

22 بهمن و خیزش مردم ایران

admin

هفدهم ماه دی، روز زن در ایران

admin

فاجعه زمین‌لرزه در غرب ایران

admin

این سایت برای ارائه بهتر خدمات به کاربران خود ، از کوکی‌ها استفاده می‌کند.
This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish
قبول اطلاعات بیشتر