29.5 C
تهران
یکشنبه, اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۰
اعلامیه‌ها

فاجعه آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو

اعلامیه حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات)

فاجعه آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو

 

فاجعه آتش‌سوزی و فروریختن ساختمان پلاسکو که در آن تعداد زیادى از هم‌وطنان و همچنین آتش‌نشان‌های دلیر و فداکار ایران جان خود را از دست دادند مایه بهت و اندوه بیشمارى از ایرانیان را فراهم ساخته است.

حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) ضمن ابراز تأسف عمیق و همدردى با قربانیان این فاجعه و بازماندگان آن خود را در غم و اندوه هم‌وطنان خود مخصوصاً خانواده قربانیان سهیم دانسته و از صمیم قلب براى بازماندگان این حادثه تأسف‌بار آرزوى صبر و تحمل و براى مجروحین آن آرزوى بهبودى هرچه سریع‌تر دارد. حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) از هم‌وطنان خود می‌خواهد که به هر وسیله که می‌توانند به یارى خانواده قربانیان این فاجعه شتافته و مرهمى بر دردهایشان باشند.

مایه کمال تأسف است که یکى از ساختمان‌های تاریخى ایران که زمانى بلندترین ساختمان تهران و ایران به‌حساب می‌آمد و روزگارى نماد پیشرفت و حرکت روبه‌جلو جامعه ایران بود و بی‌شماری از ایرانیان با آن خاطره‌ها داشتند به چنین سرنوشت اندوه بارى دچار شود.

نظام ایران ستیز و بیگانه‌پرست جمهورى اسلامى و سردمداران بی‌کفایت آن بار دیگر در این فاجعه نشان دادند که نه‌تنها از فراهم ساختن ابتدایی‌ترین سرویس‌های امدادى به شهروندان ایران عاجزند بلکه اهمیتی هم به آن نداده و نمی‌دهند. آتش‌نشان‌های فداکار و دلیر ایران باید با کمترین امکانات و قدیمی‌ترین تجهیزات به یارى هم‌وطنان خود شتافته و با فدا کردن جان شیرین خود بر تلخى حوادثى ازاین‌دست بیفزایند. و این در حالى است که سالانه میلیاردها دلار از ثروت این کشور به‌پای ماجراجویی‌های نظام اسلامى در بیرون از مرزهاى ایران به هدر می‌رود.

ساختمان پلاسکو را زنده‌یاد حبیب‌الله القانیان در سال ١٣۴١ بنا نهاد و براى سال‌ها نماد پیشرفت و امید به فردایی بهتر براى ایران و ایرانى بود. مایه کمال تأسف است که ابتدا زنده‌یاد حبیب‌الله القانیان و سپس صنایع پیشرفته‌ای که او و بسیارى دیگر از ایران سازان دلسوز بنا نهادند قربانى نظام اسلامى شدند و اکنون نیز ساختمان پلاسکو در آتش بی‌کفایتی مسئولین نظام اسلامى سوخت، فروریخت و از میان رفت.

نام و یاد قربانیان این آتش‌سوزی، به‌ویژه آتش‌نشانان دلیر و فداکارى که قربانى آن شدند را بزرگ و گرامى بداریم و از مسئولین نظام اسلامى بخواهیم که ثروت‌های سرشار این سرزمین را خرج رفاه و امنیت جانى ایرانیان و نه رفاه خود و بیگانگان کنند.

پاینده باد ایران
زنده‌باد ملت ایران

حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات)

پست‌های مرتبط

22 بهمن و خیزش مردم ایران

admin

هفدهم ماه دی، روز زن در ایران

admin

فاجعه زمین‌لرزه در غرب ایران

admin

این سایت برای ارائه بهتر خدمات به کاربران خود ، از کوکی‌ها استفاده می‌کند.
This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish
قبول اطلاعات بیشتر