19.2 C
تهران
پنجشنبه, اردیبهشت ۱۶, ۱۴۰۰
اعلامیه‌ها

اول ماه مه روز جهانى کارگر

اعلامیه حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات)

اول ماه مه روز جهانى کارگر

 

سی‌وهشت سال تسلط نظام ویرانگر جمهورى اسلامى بر ایران آن‌چنان وضعیت اسفبار اقتصادى را بر ایران حاکم کرده است که زندگى اکثر ایرانیان هرروز سخت‌تر و طاقت‌فرساتر از روز پیش می‌شود؛ اما شاید هیچ قشرى از اقشار ایران به‌اندازه کارگران شریف و زحمت‌کش ایران‌زمین در سختى و تنگنا نباشند. کارگرانى که پیش از انقلاب اسلامى سطح دست مزدشان با بسیارى از کشورهاى پیشرفته برابرى می‌کرد و اقتصاد رو به رشد ایرانِ هرروز درهاى بیشترى را برویشان باز و موقعیت‌های بهترى را برایشان فراهم می‌ساخت امروز روزهایی بس تیره‌وتار را سپرى می‌کنند. تورمى نفس‌گیر، اقتصادى راکد و ازکارافتاده، کارخانه‌هایی که یکى پس از دیگرى ورشکسته و تعطیل می‌شوند، و مسئولین بی‌لیاقت و غارت گرى که هیچ برنامه‌ای جز چپاول ثروت‌های ایران ندارند شرایط زندگى کارگران ایران را سخت‌تر از هر دوران دیگرى کرده‌اند.

در این شرایط سخت، مسئولین نظام بی‌کفایت جمهورى اسلام که سخت در تلاش گرم کردن تنور انتخابات تقلبى و بی‌معنی ریاست جمهورى نظام اسلامى هستند تا همچنان به غارت و چپاول سی‌وهشت‌ساله خود ادامه دهند، به‌جز وعده‌های سراپا پوشالى و دروغین و تلاش براى فریب مردم و کارگران زحمتکش ایران کارى از دستشان برنمی‌آید. یکى وعده تولید چندین میلیون شغل جدید و از بین بردن بیکارى را می‌دهد و ان دیگرى بر روى دست او بلند شده و وعده چند میلیون موقعیت شغلى بیشتر، از بین بردن رکود اقتصادى و هزار وعده توخالی دیگر را می‌دهد.

ایرانیان، به‌ویژه کارگران ایران که در این سال‌ها بهایی بس سنگین را براى بی‌لیاقتی‌ها و بی‌برنامگی‌های ویرانگر اقتصادى رهبران نظام اسلامى پرداخته‌اند با کوله بارى از تجربه‌های تلخ به این واقعیت انکارناپذیر دست‌یافته‌اند که انتظار هرگونه معجزه‌ای در راستاى بهبود وضع اقتصاد ایران از نظام موجود و سردمدارانش از هر دو جناح حاکم انتظارى بس بیهوده است. از همین روى نیز ایرانیان به‌ویژه کارگران ایران بی‌توجه به هیاهوهاى سردمداران نظام اسلامى در پى تشکل و اتحادند چراکه به‌خوبی دریافته‌اند که جز گسترش اتحادیه‌ها و سندیکاهاى مستقل کارگرى و تلاش گسترده و مستمر براى تغییر بنیادى وضع موجود، راه دیگرى براى بهبود اوضاع اقتصادى ایران وجود ندارد. نه ادامه وضع موجود چاره‌ساز است، نه بی‌تفاوتی، و نه امید بستن به اصلاحاتى که هرگز انفاق نخواهند افتاد چراکه ساختار موجود اجازه اصلاحات گسترده و ضرورى را نداده و نخواهد داد. چاره‌ای جز تغییر بنیادى در وضع موجود براى ایران نیست.

حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) ضمن شادباش روز جهانى کارگر به همه کارگران و زحمت کشان جهان و به‌ویژه کارگران شریف ایران، تلاش همه‌جانبه کارگران و دیگر اقشار زحمت‌کش و تحت‌فشار ایران را ارج نهاده، خود را در کنار آنان دانسته و تا پیروزى نهائى و احقاق حقوق آنان لحظه‌ای از پاى نخواهد نشست.

ایران دیر یا زود از شر نظام ویرانگر جمهورى جهل و جنون اسلامى رها خواهد شده و ایرانیان از همه اقشار و گروه‌ها خواهند توانست آزادانه همچون مردم دیگر کشورهاى جهان دست به تلاش و کوششى پر امید و ثمربخش براى احقاق حقوقشان زده و به دور از ترس و وحشت امیدوار فردایى بهتر براى خود و فرزندانشان باشند.

به امید آن روز، روز جهانى کارگر بر همه کارگران ایران و جهان شاد و خجسته باد

پاینده ایران
زنده‌باد ملت ایران

حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات)

پست‌های مرتبط

22 بهمن و خیزش مردم ایران

admin

هفدهم ماه دی، روز زن در ایران

admin

فاجعه زمین‌لرزه در غرب ایران

admin

این سایت برای ارائه بهتر خدمات به کاربران خود ، از کوکی‌ها استفاده می‌کند.
This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish
قبول اطلاعات بیشتر