22.7 C
تهران
یکشنبه, اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۰
دیگران

قیام ملی نقاب (نجات قیام ایران بزرگ)

این نوشته بدون شک نمی‌تواند بازگوکننده تمام جزئیات این قیام باشد، قیامی که هدفش نجات ایران از چنگال حکومت سیاه خمینی و آزادی و سعادت ایران بود. قیامی که بدون تردید اگر به آن خیانت نشده بود ایران امروز ما اوضاعی دیگر داشت یاد و نام تمام دلیرمردان این قیام که شجاعانه با ایثار جان در راه نجات ایران کوشیدند جاویدان و گرامی باد.

چگونگی شکل‌گیری قیام:

پس از صدور بیانیه بی‌طرفی ارتش توسط دو امیر خائن فردوست و قره‌باغی که به سقوط دولت ملی شادروان دکتر شاپور بختیار و فاجعه روز 22 بهمن 1357 و تشکیل حکومت اسلامی منجر شد و با روشن شدن ماهیت و هویت پلید و جنایتکار رژیم خمینی گروهی از نظامیان دلیر ایران با ایجاد سازمانی به نام نقاب (نجات قیام ایران بزرگ) درصدد تشکیل طرحی برای براندازی این حکومت بودند هم‌زمان با این تلاش‌های نظامیان دلیر ارتش ایران شادروان دکتر شاپور بختیار نیز به مبارزات خود با این حکومت ادامه می‌داد ارتشیان که شادروان دکتر بختیار را نخست‌وزیر قانونی ایران می‌دانستند و به ملی‌گرایی و میهن‌دوستی ایشان اطمینان داشتند با ایشان تماس گرفتند و طرح را به اطلاع ایشان رساندند که با موافقت دکتر بختیار مواجه گردید و به‌این‌ترتیب شادروان دکتر شاپور بختیار رهبری سیاسی این قیام را بر عهده گرفت.

طرح قیام:

قیام نجات قیام ایران بزرگ که بعدها بانام‌هایی مانند قیام پایگاه شاهرخی و کودتای نوژه خوانده شد یک طرح همه‌جانبه و پیشرفته برای نجات ایران بود فرماندهی این عملیات را در داخل ایران سرهنگ بنی عامری بر عهده داشتند در این طرح نقاط حساس و هدف‌های مهم در تهران عبارت بودند از: مجلس شورای ملی که مرکز مخابرات کمیته‌ها بود؛ راه‌آهن تهران برای قطع تردد، باند پایگاه مهرآباد برای جلوگیری از هرگونه پروازی، پادگان عشرت‌آباد که مرکز سپاه پاسداران بود، جنوب کاخ نیاوران که مرکز آموزش سپاه پاسداران بود، منظریه مرکز آموزش چریکی به‌وسیله سوری‌ها و فلسطینی‌ها بود و مقر خمینی در جماران که سروان جهانگیری و سروان نعمتی با قید قرعه این عملیات را بر عهده گرفتند. این طرح ابتدا قرار بود از فرودگاه مهرآباد آغاز شود اما فرماندهان عملیات پس از بررسی شرایط پایگاه شاهرخی را برای این عملیات انتخاب می‌کنند.

فرمانده عملیات نظامی در آن شب سرتیپ آیت محققی بود و سرگرد کورس آذرتاش فرمانده تسخیر پایگاه شاهرخی در آن شب را بر عهده داشتند. در این طرح قرار بود پس از تسخیر پایگاه شاهرخی به‌وسیله سرگرد آذرتاش خلبان‌ها و شاخه نظامی این قیام به ریاست سرتیپ آیت محققی و به بمباران اهداف مهم بپردازند و با تحت نظر گرفتن مراکز و نقاط حساس امنیتی و برقراری یک حکومت نظامی موقت اوضاع کشور را تحت کنترل در آورند. در این شرایط با کمک مردم، عشایر، بختیاریها، کردها، بلوچ‌ها و کلیه اقوام ایرانی زمینه برای بازگشت دکتر بختیار به ایران و برقراری یک حکومت موقت و در پی آن برقراری یک رفراندوم برای تعیین نوع حکومت با شرکت آزادانه مردم فراهم می‌شد و به‌این‌ترتیب ایران از چنگال این حکومت استبدادی رها می‌شد. قابل‌ذکر است که این قیام دارای طرحی دقیق و حساب‌شده بود که حتی تا امروز نیز بسیاری از ابعاد آن بازگو نشده است.

شکست قیام:

این قیام باخیانت سرویس‌های جاسوسی بیگانگان چون آمریکا، اسرائیل و شوروی با شکست مواجه شد با نگاهی به شرایط آن روز می‌توان به‌خوبی دریافت که این کشورهای بیگانه بودند که از شکست این قیام بزرگ‌ترین بهره‌برداری را کردند؛ زیرا این قدرت‌ها در آن زمان به‌هیچ‌عنوان نمی‌خواستند حکومتی که خود آن را به وجود آورده بودند سقوط کند و به‌جای آن حکومتی ملی در ایران برقرار شود و البته در این میان نباید نقش عناصر نفوذی این سرویس‌های اطلاعات را در شکست این قیام ملی نادیده گرفت افرادی نفوذی که هنوز هم اسامی آن‌ها به‌درستی مشخص نیست اما در خیانت آن‌ها علیه ایران و منافع ملی ایران و کشته شدن بهترین و رشیدترین فرزندان ایران در قیام ملی نقاب هیچ شک و تردیدی وجود ندارد.

پست‌های مرتبط

مشکل، مردم ایران نیستند؛ رژیم جانی‌شان است

admin

آقای روحانی دروغ چرا؟!

admin

اختراع کودنانه‌ی چرخ!‏

admin

این سایت برای ارائه بهتر خدمات به کاربران خود ، از کوکی‌ها استفاده می‌کند.
This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish
قبول اطلاعات بیشتر