29.5 C
تهران
یکشنبه, اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۰
اعلامیه‌ها

درگذشت بانو مریم میرزاخانى

اعلامیه حزب مشروطه ایران (لیبرال دموکرات)

درگذشت بانو مریم میرزاخانى

خبر درگذشت نابهنگام بانو مریم میرزاخانى، حزب مشروطه ایران (لیبرال دموکرات) را در غم و اندهى ژرف فروبرده است.

بانو مریم میرزاخانى ریاضی‌دانی بی‌همتا بود که کارهاى علمى او در رشته ریاضیات براى همیشه ماندگار خواهند ماند و نسل پس از نسل در معتبرترین دانشگاه‌های جهان تدریس خواهند شد. گرچه او بسیار زود و نابهنگام چشم برجهان فروبست اما نام و یاد و کارهاى علمى او براى همیشه ماندگار خواهند ماند و بی‌شک الهام‌بخش بی‌شمار دانش آموزان و دانشمندان آینده در سراسر جهان خواهند شد.

حسرت درگذشت نابهنگام پروفسور مریم میرزاخانى براى ما ایرانیان اما دوچندان است که او در زمان و روزگارى درخشید و به ما ایرانیان امید داد که سرزمینمان ایران در چنگ جهل و خرافات و جنون جمهورى اسلامى یکى از سیاه‌ترین دوران تاریخ چند هزارساله خود را سپرى می‌کند. او در زمان و دورانى مایه امید و افتخار ایرانیان شد و به بالاترین کرسی‌های علمى جهان تکیه زد که نظام اسلامى حاکم بر سرزمینش او را تنها به خاطر «زن» بودنش کمتر از یک «مرد» بشمار می‌آورد و حتى شهادتش در دادگاه را به‌اندازه شهادت یک مرد بها نمی‌داد و هنوز هم نمی‌دهد.

دکتر مریم میرزاخانى اما با اراده‌ای آهنین و با لبخندى زیبا و رفتارى بی‌نهایت متین بی‌توجه به این تبعیض‌ها و عقب‌افتادگی‌های ذهنى حاکمان نظام اسلامى موانع را یکى پس از دیگرى از سر راه برداشت، به بلندترین قله‌ها دست‌یافت و معتبرترین جوایز ریاضى جهان را از آن خود ساخت و در این راه قدم‌به‌قدم پوچى و عقب‌افتادگی افکار نظام حاکم بر کشورش را بدون هیچ هیاهو و بدون هیچ ادعائى به اثبات رساند.

حزب مشروطه ایران (لیبرال دموکرات) درگذشت نابهنگام بانو مریم میرزاخانى را به خانواده محترم ایشان، مخصوصاً همسر و فرزند دلبندش آناهیتا تسلیت گفته خود را چون بی‌شماری دیگر در این غم و اندوه شریک می‌داند.

باشد که نام و یاد و دستاوردهاى علمى او الهام‌بخش جوانان ایران‌زمین به‌ویژه دخترانى که هرروز در سرزمینمان ایران با جهل و جنون و تبعیض‌های غیرانسانی نظام جمهورى اسلامى روبرو هستند باشد که بی‌شک هم همین‌گونه خواهد بود.

یادش گرامى و نامش تا ابد پرآوازه باد

پاینده ایران
زنده باد ملت ایران

پست‌های مرتبط

22 بهمن و خیزش مردم ایران

admin

هفدهم ماه دی، روز زن در ایران

admin

فاجعه زمین‌لرزه در غرب ایران

admin

این سایت برای ارائه بهتر خدمات به کاربران خود ، از کوکی‌ها استفاده می‌کند.
This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish
قبول اطلاعات بیشتر