29.5 C
تهران
یکشنبه, اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۰
بیانیه

بیانیه جبهه ایران‌گرایان درباره پدیده کولبری و رخدادهای اخیر بانه

هم‌میهنان گرامی،

شوربختانه در هفته‌های اخیر گواه یکی دیگر از پیامدهای تلخ اقتصاد زوال یافته و رو به ورشکستگی ایران بوده‌ایم: پدیده کولبری

مدیریت ناکارآمد کشور در همه زمینه‌ها به‌ویژه دامنه اقتصادی، به افزایش بی‌مانند بیکاری، گرانی سرسام‌آور، تعطیلی کارگاه‌ها و کارخانه‌های تولیدی و افول چشمگیر کشاورزی انجامیده است. افزون بر این، نبود سرمایه‌گذاری دولتی و خارجی برای ایجاد کار در کشور، منجر به پدید آمدن انواع مشاغل کاذب در همه استان‌های ایران گردیده است.

در این میان، قاچاق کالا یکی از این پدیده‌های شوم متداول در استان‌های مرزی کشور شده است. کولبرانی که درنهایت گرفتاری مالی و بیکاری در نواحی غربی کشور، پیاده‌نظام قاچاق کالا شده‌اند، همانند بیکاران، دست‌فروشان و بساطی‌های استان‌های درونی کشور، قربانی هستند با این تفاوت که به دلیل حضور نیروهای انتظامی در نوار مرزی، گاهی شناسایی و حتی کشته می‌شود. ده‌ها تن از این هم‌میهنان بخت‌برگشته ما در هرسال با تیر مأموران و یا در اثر سرمای کوهستان می‌میرند. آن‌ها هم قربانی سو مدیریت در کشور توسط مدیران نالایق و فاسدی می‌باشند که از ساختن پایین‌ترین سطح رفاه برای مردم، ناتوان بوده‌اند و با آزمندی سیر نشدنی در پی غارت منابع و امکانات ایران هستند.

دولت‌های ناتوان و عمدتاً فاسدی که در سه دهه گذشته سکان‌دار هدایت کشور بوده‌اند، همه در ویرانی و زوال حوزه‌های صنعت، کشاورزی، مالی و بازرگانی نقش داشته‌اند و این محدود به دولت روحانی و احمدی‌نژاد نمی‌شود. دم زدن از استقلال و ادعای قدرت نمودن در جهان، از سوی نظامی که بزرگ‌ترین واردکننده همه گونه کالا حتی خوراک ملت است، گزافه‌ای بیش نیست.

همه ایرانیان از جای‌جای کشور را سزاوار داشتن زندگی شرافتمندانه و بهره‌وری از امکانات و منابع ایران می‌دانیم. ازاین‌رو ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های کولبران قربانی، مسئولیت این رخدادهای تلخ را متوجه جمهوری اسلامی می‌دانیم. همچنین نباید اجازه داد تا گروه‌های قوم‌گرا و جدایی‌خواه، این معضل بزرگ ملی را تبدیل به شعارهای قومی و قبیله‌ای خود کنند و به وحدت ملی خدشه وارد نمایند.

پاینده ایران

جبهه ایران‌گرایان دربرگیرنده: جبهه ملی- تشکیلات آمریکا، سازمان برون‌مرزی حزب پان ایرانیست، حزب مشروطه ایران (لیبرال دموکرات) و جنبش رنسانس «نوزایی» ایرانی)

سپتامبر ۲۰۱۷
شهریور 1396

پست‌های مرتبط

بیانیه جبهه ایران‌گرایان در پشتیبانی از تظاهرات گسترده مردم در ایران

admin

بیانیه مشترک چهار سازمان و حزب سیاسی

admin

بیانیه ایران‌گرایان در رابطه با زمین‌لرزه در غرب ایران

admin

این سایت برای ارائه بهتر خدمات به کاربران خود ، از کوکی‌ها استفاده می‌کند.
This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish
قبول اطلاعات بیشتر