22.7 C
تهران
یکشنبه, اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۰
اعلامیه‌ها

سخنرانی اخیر آقای ترامپ در مورد استراتژی ایران

اعلامیه حزب مشروطه ایران (لیبرال دموکرات)

سخنرانی اخیر آقای ترامپ در مورد استراتژی ایران

 

حزب مشروطه ایران – (لیبرال دموکرات) بسیار خرسند است که رئیس‌جمهور ایالات‌متحده امریکا آقای دونالد ترامپ در سخنرانی پانزده اکتبر خود که در آن استراتژی جدید مقابله با جمهوری اسلامی را بیان کرد، بر تاریخ و تمدن کهن ایران ارج نهاده و ستایش خود را از آن بیان کرد. همچنین در سخنان خود وی همواره و ‌جا‌‌به‌جا به «حکومت جمهوری اسلامی» اشاره‌کرده و از این‌سوی تمایز آشکار خود را میان حکومت و مردم ایران بیان داشت. امید است تا همواره این تمایز میان مردم ایران و حکومت جمهوری اسلامی در نظر گرفته‌شده و به‌ویژه اگر اقدامی بر ضد سیاست‌های نابخردانه جمهوری اسلامی انجام می‌گیرد به‌گونه‌ای باشد تا صدمه‌ای بر مردم رنج‌دیده ایران که خود قربانیان این رژیم ایران ستیز هستند وارد نشود.

در این راستا حزب مشروطه ایران – (لیبرال دموکرات) تحریم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که یک مافیای بزرگ غارتگر و یک دولت در سایه است را مثبت دانسته و امید دارد که هرگونه مجازاتی سردم داران رژیم و غارتگران سرمایه‌های ملی ایران را هدف قرار داده و در راه آزادی میهن مردم ایران کمترین بها را پرداخت کنند. آرزو داریم که در آینده سپاه پاسداران که بازوی سرکوب دیکتاتوری حاکم و ایجاد خفقان و به زندان انداختن تلاشگران مدنی، صنفی، دانشجویی و آزادیخواهان ایران است به‌عنوان یک سازمان تروریستی قرار گیرد.

حزب مشروطه ایران – (لیبرال دموکرات) رئوس برشمرده شده در مورد عملکرد جمهوری اسلامی در داخل و خارج ازجمله نقض گسترده و سیستماتیک حقوق بشر، تلاش در گسترش تروریسم، ایجاد سرکوب و خفقان، رانت‌خواری و بر باد دادن سرمایه‌های ملی و دخالت در امور کشورهای دیگر را وارد دانسته و این ارزیابی را تائید می‌کند.

حزب مشروطه ایران – (لیبرال دموکرات) اما بسیار ناخوشنود است که در این سخنرانی به خلیج‌فارس با یک نام ساختگی بی مرجع و بی‌نشان اشاره شد. در اندیشه ما ایران و تمامیت ارضی آن بالاتر از هر چیز است و آن را مطلقاً خط قرمز خود می‌دانیم. هرچند که این اشتباه در متن انتشاریافته در سامانه کاخ سفید اصلاح گشته و نام باستانی خلیج‌فارس آورده شده است، اما از دولت‌مردان جهان انتظار می‌رود که در این مورد کمال دقت را داشته باشند تا چنین اشتباهاتی تکرار نگردد. در اینجا لازم به یادآوری است که حکومت ضد ایرانی جمهوری اسلامی که حساب خود را از مردم ایران جداشده می‌بیند و تلاش فراوانی در تهییج افکار عمومی و استفاده از این اشتباه را دارد، خود بارها کوشید تا نام خلیج‌فارس را بانام جعلی خلیج اسلامی جایگزین کند که همان‌گونه که انتظار می‌رفت به‌شدت از سوی مردم ایران رد شد.

در خاتمه تأکید می‌گردد که برای مقابله با حکومت جمهوری اسلامی هیچ‌گونه راه‌حل نظامی نمی‌تواند و نباید در کار باشد. چنین راه‌حلی نه‌تنها نادرست بوده و فرجام خوشی نخواهد داشت، بلکه مورد سوءاستفاده رژیم قرارگرفته و موجب خواهد شد تا مردم به‌ناچار پشت سر نیروهای رژیم صف‌آرایی کنند. تنها راه مبارزه با حکومت جمهوری اسلامی همانا پشتیبانی از مبارزات مدنی و آزادیخواهانِ ملت ایران است.

پاینده ایران
زنده باد ملت ایران
حزب مشروطه ایران

پست‌های مرتبط

22 بهمن و خیزش مردم ایران

admin

هفدهم ماه دی، روز زن در ایران

admin

فاجعه زمین‌لرزه در غرب ایران

admin

این سایت برای ارائه بهتر خدمات به کاربران خود ، از کوکی‌ها استفاده می‌کند.
This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish
قبول اطلاعات بیشتر