20.8 C
تهران
دوشنبه, اردیبهشت ۲۷, ۱۴۰۰
بیانیه

بیانیه جبهه ایران‌گرایان برای روز کوروش

جبهه ایران‌گرایان، هفتم آبان، روز کوروش را گرامی داشته و آن را مناسبت بسیار شایسته‌ای برای بزرگداشت فرهنگ اصیل ایرانی و پاسداشت روح همبستگی ملی ایرانیان می‌داند.

بزرگداشت کوروش نه‌تنها ارج‌گذاری به ابرمردی گیتی آرا و زندگی ساز است بلکه یادآوری ارزش‌های تابناک فرهنگی آبادگر، دادورز و خردگرا است. فرهنگی که در بستر ایران‌زمین، کوروش و کوروش‌ها را پرورید تا با نگاهی پُرمهر و روادار، طرحی نو برای انسان آشفته‌حال و پریشان‌خاطر روزگار کهن درافکنند. کوروش و دیگر بزرگانی همچون زرتشت، داریوش، اردشیر بابکان و فردوسی بزرگ، همگی برآمده از این فرهنگ درخشان هستند همچنان که کارنامه آنان نیز در فرآورده‌های تمدن ایرانی در درازای سده‌های گذشته، اثر چشمگیری گذاشته‌اند.

آرامگاه این بزرگ‌مرد نه مانند حرم‌های مذهبی دارای ضریح طلایی و مناره‌های بلند است و نه مانند کلیساها، ناقوس و تندیس‌های قدیسین را داراست. نه مانند امامزاده‌ها شفا می‌دهد! و نه مانند صومعه‌ها، گناهان را می‌بخشد! پاسارگاد جایگاهی است برای خود را از نو جُستن و هویت مخدوش شده را بازیافتن. پاسارگاد میدان ساده ولی باشکوهی است برای چشم در چشم هم‌میهن دوختن و دست در دست هم‌اندیش گذاردن. عرصه‌ای است برای خواندن سرودهای همبستگی و مهربانی. حیات خانه پدری است برای ایران را فریاد کردن.

امیدواریم، هرساله گردهمایی هفتم آبان در پاسارگاد باشکوه‌تر و پرجمعیت‌تر از سال پیش انجام گردد.

پاینده ایران

جبهه ایران‌گرایان: سازمان برون‌مرزی حزب پان ایرانیست، حزب مشروطه ایران (لیبرال دموکرات)، جبهه ملی ایران (تشکیلات آمریکا) و جنبش رنسانس (نوزایی) ایرانی

پست‌های مرتبط

بیانیه جبهه ایران‌گرایان در پشتیبانی از تظاهرات گسترده مردم در ایران

admin

بیانیه مشترک چهار سازمان و حزب سیاسی

admin

بیانیه ایران‌گرایان در رابطه با زمین‌لرزه در غرب ایران

admin

این سایت برای ارائه بهتر خدمات به کاربران خود ، از کوکی‌ها استفاده می‌کند.
This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish
قبول اطلاعات بیشتر