20.8 C
تهران
دوشنبه, اردیبهشت ۲۷, ۱۴۰۰
بیانیه

بیانیه مشترک چهار سازمان و حزب سیاسی

هم‌میهنان گرامی

وضعیت کنونی کشور، همه ایران دوستان را وامی‌دارد تا نسبت به کنش‌ها و واکنش‌های موجود در فضای فرهنگی و سیاسی، حساس و موشکاف باشند و از رخدادهای به‌ظاهر ساده و پیش‌پاافتاده، بی‌تفاوت گذر نکنند.

چندی است که حرکت‌های آشکار ایران ستیزانه با شعارهای دمکراسی خواهانه در برونمرز جلوه می‌کنند. اعلام موجودیت یک جبهه یا شورا یا سازمان در یک گردهمایی، پدیده تازه‌ای نیست ولی بهره‌گیری از نقاب حقوق بشری و دمکراسی خواهی برای اهداف آشکار تجزیه‌طلبانه، ترفند نوینی برای حمله به یگانگی ملی ما به‌عنوان ملت تاریخی ایران است. طرح فدرالیسم برای کشوری که مردمانش از پگاه تاریخ بر یک هویت مشترک خودآگاه بوده‌اند و همزیستی نمونه‌ای داشته‌اند، چیزی جز برنامه‌ریزی برای پاره‌پاره کردن ایران بدون عنوان کردن مستقیم این هدف شوم نمی‌باشد. بیگمان، گذاشتن شعار فدرالیسم در کنار حفظ یکپارچگی کشور، توهین به شعور مخاطبان است.

طرح مباحثی همچون «آموزش به زبان مادری»، «کثیرالمله بودن ایران»، «هویت قومی» و «حق تعیین سرنوشت» که بی‌گمان ماندگاری ایران را هدف قرار داده بود و با هوشیاری میهن‌پرستان، شکست خورد اکنون جای خود را به عناوین به‌ظاهر بی‌خطر و مثبت داده‌اند. آنان که جسارت طرح آشکار تجزیه کشور را ندارند، امروز با زدن ماسک دمکراتیک بر چهره، به دنبال همان اهداف اهریمنی یعنی کشاندن کشور به بحران‌های قومی، زبانی، دینی، جنگ داخلی و سرانجام فروپاشی می‌باشند.

جبهه ایران‌گرایان طرح هر شعار و برنامه‌ای را که تهدیدی متوجه یکپارچگی کشور و وحدت ملت یگانه ایران نمایند، محکوم کرده و با همه نیرو با آن رویارویی می‌نماید، چه این برنامه‌ها مستقیماً رنگ و بوی قومی- قبیله‌ای داشته باشند و چه در پشت ظاهر دمکراسی خواهی، جهانی‌شدن و تجدد پنهان‌شده باشند.

پاینده ایران
جبهه ایران‌گرایان: سازمان برون‌مرزی حزب پان ایرانیست، حزب مشروطه ایران (لیبرال دموکرات)، جبهه ملی ایران (تشکیلات آمریکا) و جنبش رنسانس (نوزایی) ایرانی

پست‌های مرتبط

بیانیه جبهه ایران‌گرایان در پشتیبانی از تظاهرات گسترده مردم در ایران

admin

بیانیه ایران‌گرایان در رابطه با زمین‌لرزه در غرب ایران

admin

بیانیه جبهه ایران‌گرایان برای روز کوروش

admin

این سایت برای ارائه بهتر خدمات به کاربران خود ، از کوکی‌ها استفاده می‌کند.
This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish
قبول اطلاعات بیشتر