27.4 C
تهران
دوشنبه, فروردین ۳۰, ۱۴۰۰
بیانیه

بیانیه جبهه ایران‌گرایان در پشتیبانی از تظاهرات گسترده مردم در ایران

هم‌میهنان گرامی،

این روزها بسیاری از شهرهای کشورمان شاهد تظاهرات گسترده مردمی است. مردمی که از تاراج‌ها و بی‌تفاوتی‌ها و نادیده انگاشته شدن به‌وسیله رژیم انسان ستیز جمهوری اسلامی به تنگ آمده‌اند، مردمی که اندوخته یک‌عمر تلاش و دسترنجشان را مؤسسات مالی حکومتی یک‌شبه از کفشان ربوده‌اند، مردمی که دولت تدبیر و امید! به آنان کوچک‌ترین توجهی نداشته و تنها با وعده‌های پوچ و تهی آنان را به ریشخند گرفته و شأن آنان را در نظام ولایت و فقاهت همانند رعایا کرده است، این بار دیگر کاسه صبرشان لبریز شده و به خیابان‌ها ریخته‌اند.

به هرکجای ایران که می‌نگریم نادیده انگاشته شدن مردم آشکار است: از نپرداختن حقوق بازنشستگان و کارگران گرفته تا دستمزد پایین فرهنگیان، کارمندان و دیگر اقشار زحمتکش جامعه، از نبود امکانات آموزشی تا عدم کمک‌رسانی و بازسازی زندگی زلزله‌زدگان، از کودکان کار تا کول بران، از جوانان ناامید به فردا تا دانش‌آموختگان بیکار، همه و همه آشکارا نمایانگر آن است که جمهوری بی‌کفایت اسلامی هیچ بهایی به ملت نداده و غرق در فساد و امیال خود است. ناکارآمدی دولت در انجام ساده‌ترین خدمات در کشور، شگفت‌انگیز و اندوه‌بار است و تباهی و فساد این رژیم در تاریخ کشورمان بی‌مانند است. حجم این‌همه دروغ و سیاه‌کاری را در هیچ نقطه جهان نمی‌توان سراغ گرفت.

امروز مردم نشان می‌دهند که نمی‌توان سرمایه‌های ملت را صرف جنگ در سوریه، فلسطین، لبنان و یمن و بازسازی سوریه و عراق کرد و آنان را در فقر و تنگدستی نگاه داشت. دولت بسیار فاسد و ناکارآمد نمی‌تواند بودجه عمرانی ناچیز و حقیری به ملت بدهد تا در عوض نهادهای مفت‌خور و بی‌مصرف، جیب‌های خود را از سرمایه‌های ملی پُر کنند. ملت مالکین کشور هستند نه بردگان و رعایای فرمانروایان.

رژیمی که بالاترین اولویت آن «حفظ نظام» است و نه حفظ شأن و آبروی کشور و حیثیت و رفاه مردم، به جبر تاریخ دیر یا زود با چنین واکنشی روبه‌رو می‌شد. جنبش مردم را خودکامگان شاید بتوانند چندی به تأخیر بیندازند ولی نمی‌توانند از آن پیشگیری کنند. حکومت فاسد و ستمگر پایدار نخواهد ماند.

جنبش ایران‌گرایان در کنار ملت ایران می‌ایستد، مردمی که رفاه، دادگری و آزادی را خواستارند و ایرانی آبرومند و سرافراز را در آرزوی های خود، تصویر می‌کنند. نیروهای انتظامی و نظامی که پاره‌ای از همین ملت ایران هستند، خود قربانی سیستم موجودند و آسیب‌های اوضاع اسفبار کنونی را با همه تاروپودشان، حس می‌کنند. آن‌ها در رویارویی با ملت خود، قرار نخواهند گرفت.

پاینده ایران

جبهه ایران‌گرایان: سازمان برون‌مرزی حزب پان ایرانیست، حزب مشروطه ایران (لیبرال دموکرات)، جبهه ملی ایران (تشکیلات آمریکا) و جنبش رنسانس (نوزایی) ایرانی

پست‌های مرتبط

بیانیه مشترک چهار سازمان و حزب سیاسی

admin

بیانیه ایران‌گرایان در رابطه با زمین‌لرزه در غرب ایران

admin

بیانیه جبهه ایران‌گرایان برای روز کوروش

admin

این سایت برای ارائه بهتر خدمات به کاربران خود ، از کوکی‌ها استفاده می‌کند.
This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish
قبول اطلاعات بیشتر